Jadalne żelki z drukarki 3D

Jadalne żelki z drukarki 3D

Niemiecki producent cukierków Katjes, uruchomił cukierkowe kafejki w których są drukowane przestrzenie jadalne żelki.

Jadalne żelki z Drukarki 3D1
Miejsce, w którym można wydrukować cukierki nazwano Magic Candy Factory i można je spotkać w Berlinie oraz w Dubaju. W cukierkowych fabrykach znajdują się 2 drukarki 3D, które drukują spersonalizowane żelki w kilka minut.

Samo tworzenie projektu żelka jest dosyć proste i daje możliwość samodzielnego dobrania jego koloru, kształtu oraz smaku. Do tworzenia żelek używa się specjalnego filamentu, który zawiera pektyny z różnych owoców. Filament nie jest standardowo zwinięty w szpule, ale znajduje się w specjalnych strzykawkach. Jak oznajmia firma filament jest wegański, bezglutenowy, a także nie zawiera orzechów. Dostępne smaki filamentu to: wiśnia, malina, ananas, cytryna, mango, jabłko, poziomka oraz jeżyna.

Jadalne żelki z Drukarki 3D

Dzieci mogą wybrać projekt żelki spośród dostępnych kształtów m.in.: serce, motyl, żaba, ośmiornica, kwiatek i wiele innych. Można również drukować własne napisy i kartki, cena jednego żelka waha się od 5 do 10 euro.

Jadalne żelki z Drukarki 3D2
Firma docelowo chce, aby ich drukarki 3D stały w miejscach, gdzie często przebywają rodziny z dziećmi (parki rozrywki, muzea, centra handlowe). Możliwe, że za kilka lat żelkowa drukarka 3D będzie stała obok automatów z szybkimi przekąskami.

Jadalne żelki z Drukarki 3D3

 

Źródło: magiccandyfactory i 3dprint.com

Powrót na górę