Największe na świecie miasto wydrukowane 3D

Największe na świecie miasto wydrukowane 3D

Największa na świecie makieta miasta powstała właśnie w Poznaniu! Wykonana jest w technologii druku 3D i będzie ją można zobaczyć w dniach 4 – 6 listopada w Concordia Design.

fot. concordiadesign.pl

Zapraszamy na najbardziej spektakularne wydarzenie ostatnich lat w Poznaniu – Future Art Show, gdzie będzie można oglądnąć na żywo efekty druku 3D i to w tak imponującej odsłonie.
Autorem pomysłu wykonania makiety jest Bartosz Kusik aka DIRTY Q, znany do tej pory jako producent filamentów INK3.DE. Po wizycie na targach 3D Printing Show w Nowym Jorku i w Londynie, postanowił przenieść ideę wydarzenia do rodzimego miasta, dodając do niego dodatkowo artystyczne elementy. Pomysł udało się zrealizować – razem z grafikiem Michałem Lasem. Panowie wymodelowali i wydrukowali w 3D ogromną część centrum Poznania. Wymiary prezentowanej makiety to 4 x 2m. 

Na wystawie bedziecie mogli także zobaczyć jak druk 3D przechdzi metamorfoze w każdy możliwy materiał dzięki postprodukcji firmy Get Models Now. C.E.O. Bartosz Weryho, który jest także współzałożycielem wrocławskiej marki drukrek Zmorph, opowie o trendach i potencjale druku 3D w meblarstwie, architekturze oraz medycynie. Dzięki Get Models Now będziecie mogli zobaczyć rzeźby ludzi w skali 1:1 jak i obiekty, które na co dzień stoją w muzeach narodowych.

Wystawa odbędzie się w centrum designu Concordia Design, zabytkowego budynku, który znajduje się obok nowoczesnego “Bałtyku”. Sztuka, architektura, design i przemysł. To nie będzie zwykły pokaz modeli wydrukowanych w 3D. Motywem przewodnim będzie wydruk największej makiety na świecie przedstawiającej Centrum Poznania w skali 1:4000. 

Elementem wystawy będą także fotografie Anety Kowalczyk & Kacper Lipinskiego/Kiali, nawiązujące do nowych technologii, mody i wydruku 3D.

„Skupimy się głównie na tym, co użytkowe i estetyczne, choć w różnych aspektach. Największą atrakcją będzie oczywiście makieta Poznania – pierwsza tak duża mapa miasta wydrukowana w tej technologii na świecie! Wyeksponujemy także Lampkę Poly, która na co dzień świeci w moim salonie i prototyp ramy roweru, stworzony na Politechnice Poznańskiej. Będą repliki broni oraz popiersia, jakie na co dzień znajdują się w Muzeum Narodowym.” – Bartosz Kusik.

Wystawa poprzedzona jest wernisażem dla specjalnie zaproszonych gości oraz mediów w dniu 3.11.
Kolejne dni są otwarte dla wszystkich zwiedzających. W tych dniach zapraszamy również na zajęcia dla dzieci oraz prelekcje odnośnie druku 3D w sztuce, designie, architekturze i w życiu codziennym.

Zapraszamy!
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Program warsztatów oraz wykładów na www.concordiadesign.pl
Wydarzenie można śledzić na facebooku

Powrót na górę