Skriware prezentuje nową, intuicyjną drukarkę 3D

Skriware prezentuje nową, intuicyjną drukarkę 3D

Skriware, polsko-szwedzki startup rozwijający ekosystem druku 3D do użytku domowego i edukacji, zaprezentował swoje najnowsze urządzenie podczas jednej z największych na świecie imprez technologicznych – dubajskiego Gitex Technology Week 2017.

Skriware prezentuje nową, intuicyjną drukarkę 3D_5

 

Nowy model drukarki będzie nawiązywał do szwedzkiego designu pierwszego, sfinansowanego na Kickstarterze urządzenia, umożliwiając prostszy, bardziej wydajny sposób drukowania 3D oraz intuicyjne zarządzanie projektami użytkowników.

Skriware prezentuje nową, intuicyjną drukarkę 3D_2

Wierzymy, że drukarki 3D wkrótce staną się powszechnie dostępnym sprzętem, obecnym w niemal każdym gospodarstwie domowym – tak jak kiedyś stało się to z komputerami, telefonami komórkowymi czy tradycyjnymi drukarkami. Naszym celem jest działanie na rzecz przyspieszenia tego procesu i umożliwienie wszystkim użytkownikom, niezależnie od ich wieku czy wcześniejszych doświadczeń, rozpoczęcia korzystania z technologii 3D – mówi Karol Górnowicz, CEO Skriware.

 

Druk 3D jeszcze bardziej dostępny

 

Skriware 2 jest intuicyjną drukarką 3D typu Plug’n’Play, z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Sprzęt z łatwością może być używany przez każdego – niezależnie od wieku czy umiejętności, spełniając oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Skriware prezentuje nową, intuicyjną drukarkę 3D_3

Skriware 2 posiada większą przestrzeń roboczą niż pierwszy model, a także podwójny ekstruder umożliwiający jednoczesne drukowanie w różnych kolorach i materiałach. Drukarka wyposażona też jest w kolorowy ekran dotykowy z intuicyjnym i prostym w obsłudze interfejsem. 7-calowy wyświetlacz zapewnia bezpośredni dostęp do wirtualnej biblioteki modeli 3D, w tym prototypów robotów, oraz pozwala na przygotowanie dowolnego projektu bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania na oddzielnym urządzeniu.

Skriware prezentuje nową, intuicyjną drukarkę 3D_4

Skriware 2 sprawia, że proces drukowania 3D staje się prostszy i bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek. Nowa drukarka, będąca jednym z flagowych produktów naszego ekosystemu, pozwala użytkownikom swobodnie przekraczać granice własnej wyobraźni, a w połączeniu z gamą naszych produktów edukacyjnych – tworzyć spersonalizowane roboty, pomagać w nauce programowania czy odkrywać tajniki sztuki designu – mówi Karol Górnowicz, CEO Skriware.

 

Pełna specyfikacja Skriware 2:

 • Pole robocze: 210 x 260 x 210 mm
 • Średnica filamentu: 1,75 mm
 • Wysokość warstwy: 0,05 mm-0,3 mm
 • Średnica dyszy: 0,4 mm
 • Maksymalna temperatura dyszy: 270°C
 • Łączność: USB, Skrimarket ( przez WiFi lub Ethernet)
 • Materiały do druku: PLA, ABS, PVA, PET, NYLON PLA, PET, FLEX, PVA, NYLON, HIPS, ABS i inne
 • Zasilanie: ~ 300W
 • Podgrzewany stół
 • 7″ kolorowy dotykowy ekran
 • Wymiary zewnętrzne: 410 mm x 470 mm x 630 mm

 

Premiera Skriware 2 miała miejsce w Dubaju, 9 października podczas jednej z największych na świecie imprez technologicznych – Gitex Technology Week 2017. Sugerowana cena detaliczna drukarki będzie wynosić 1800 USD, a w przedsprzedaży– 1599 USD.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: skriware.com

Powrót na górę