Nowa funkcja – kolorowa mapa odchyłek na skanowanym obiekcie

Nowa funkcja – kolorowa mapa odchyłek na skanowanym obiekcie

Światowa premiera nowego skanera 3D MICRON3D green stereo 9 Mpix z nową funkcją wyświetlania kolorowej mapy odchyłek bezpośrednio na obiekt na targach ITM.

XXI wiek wprowadza nas w nową epokę rewolucyjnych rozwiązań przemysłu 4.0, inteligentnych fabryk, zautomatyzowanych procesów produkcji, a także nauczania maszynowego. Zdumiewający rozwój technologiczny to nie lada wyzwanie dla producentów, którzy muszą dostosowywać się do stale zmieniających się trendów i wysokich wymagań jakościowych produktów. Z tego powodu SMARTTECH3D wkracza w nową erę z zupełnie nowym systemem i oprogramowaniem z zaawansowanymi funkcjami przeznaczonymi do kontroli jakości.

Przyszłość metrologii to trójwymiarowe pomiary optyczne, dlatego firma SMARTTECH3D wypuściła na rynek światowej klasy skaner MICRON3D green stereo z dwiema kamerami 9 Mpix. Dzięki zastosowaniu wielokierunkowej projekcji prążków, nowy skaner 3D rejestruje wszelkie informacje o geometrii obiektów z dużą precyzją, a także automatyczną redukcją szumów i korekcją ostrości krawędzi. Takie rozwiązanie pozwala znacznie skrócić czas pomiaru oraz tworzenia siatki trójkątów skanowanych obiektów. Urządzenie pracuje w technologii zielonego światła strukturalnego LED o długości fali 520  nm, w celu ograniczenia wpływu zmian oświetlenia. MICRON3D green stereo posiada trwałą i pyłoszczelną obudowę z włókna węglowego z wymiennymi filtrami HEPA dla zmniejszenia wpływu wahań temperatury otoczenia oraz pyłu. Bezdotykowy pomiar może być w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu możliwa jest kontrola jakości dużych partii produktów a wyniki są w 100% wiarygodne i potwierdzone metrologicznie.

 

Urządzenie w połączeniu z nowym modułem do kontroli jakości, który obejmuje m.in. importowanie pliku CAD i generowanie kolorowej mapy odchyłek na podstawie skanów porównawczych 3D z modelem CAD stanowi idealny duet. Dodatkowo, użytkownicy mogą generować spersonalizowane raporty w formacie PDF z adnotacjami zawierającymi dopuszczalne tolerancje i udostępniać wyniki klientom końcowym. Co ważne, oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure posiada nową funkcję wyświetlania kolorowej mapy odchyłek bezpośrednio na obiekt. Dzięki temu użytkownik może łatwo zlokalizować wszelkie niedociągnięcia bezpośrednio na rzeczywistym obiekcie.

Oprogramowanie w połączeniu ze skanerem MICRON3D green stereo jest doskonałym narzędziem do kontroli jakości i szybkiego prototypowania. Wiarygodne i precyzyjne wyniki w 2,5 s. dla każdej sekwencji pomiarowej oraz cały szereg funkcjonalności pozwoli zautomatyzować każde przedsiębiorstwo z metrologiczną dokładnością. Od tej chwili, nie jest już wymagane korzystanie z zewnętrznych programów, wszystkie funkcjonalności dostępne są w oprogramowaniu dostarczanym ze skanerem 3D.

Źródło: Materiały prasowe firmy SMARTTECH3D

Powrót na górę