Odwrotnie otwierany parasol KAZbrella pojawia się na Kickstarterze

Odwrotnie otwierany parasol KAZbrella pojawia się na Kickstarterze

Na Kickstarterze pojawiła się ciekawa konstrukcja parasola KAZbrella, która otwiera się odwrotnie niż tradycyjne parasole, zostawiając krople wody w środku i rozwiązując tym samym problem mokrej podłogi.

Odwrotnie otwierany parasol KAZbrella pojawia się na Kickstarterze-1

Parasol został zaprojektowany przez Kaz Designs, rodzinną firmę, której głównym pomysłodawcą  jest inżynier Jenan. Projektanci opisują na Kickstarterze, że przebudowali mechanikę zwykłego parasola tak, aby zoptymalizować go pod względem komfortu, trwałości i większej ochrony przed zamoczeniem. Pomysł na wygląd i działanie KAZbrelli jest opatentowany, składanie parasola jest odwrócone w stosunku do tego tradycyjnego, wygląda jak otwieranie się kwiatów. Parasol z takim zamykaniem po złożeniu utrzymuję wodę w środku i nie kapie na podłogę mocząc wszystko dookoła.

Odwrotnie otwierany parasol KAZbrella pojawia się na Kickstarterze-2

Konstrukcja KAZbrelli jest idealna do otwierania i zamykanie jej w pomieszczeniach zamkniętych, czy  też wsiadaniu do samochodu, oraz wszędzie tam gdzie występuje ryzyko zmoczenia powierzchni. Przeprojektowanie parasola dało zespołowi Kaz wytrzymalszą niż wcześniej konstrukcję. Produkt firmy Kaz przewyższa zaawansowaniem konwencjonalne parasole, przy jednoczesnym zachowaniu jego estetyki i funkcjonalności.

Odwrotnie otwierany parasol KAZbrella pojawia się na Kickstarterze-3

Druk 3D odegrał kluczową rolę w procesie projektowania tych rewolucyjnych parasoli. Po narysowaniu projektu mechaniki parasola, pliki modelu 3D zostały wysłane do wydrukowaniu metodą SLS. Wydruk odbył się tą metodą ze względu na wymagania wymiarowe dość małych elementów precyzyjnej mechaniki.

Odwrotnie otwierany parasol KAZbrella pojawia się na Kickstarterze-4

Dzięki fizycznemu modelowi można było zastosować drobne poprawki do projektu. Ostateczny prototyp został pomalowany na czarno, żeby zobaczyć jak będzie wyglądał docelowy gotowy element. Zespół jeszcze nie wie jaką rolę zagra drukowanie 3D w procesie produkcji seryjnej KAZbrelli.

Poczytaj więcej na temat wykorzystania druku 3D w przemyśle seryjnym.

Nic dziwnego, że koncepcja niecodziennego parasola spotkała się z sympatią na Kickstarterze. Tuż po uruchomieniu kampani KAZbrella osiągnęła swój zamierzony cel czyli 25.000 funtów.

 

źródło: www.kickstarter.com

Powrót na górę