Polymark prezentuje trzy nowe materiały na Kickstarterze

Polymark prezentuje trzy nowe materiały na Kickstarterze

Chińska firma, Polymark, opracowała trzy nowe materiały do drukarek 3D, które w końcu są inną alternatywną do zwykłego filamentu dostępnego na rynku.

Polymark prezentuje trzy nowe materiały na Kickstarterze2

Polymax

Kwas mlekowy (PLA) dostępny w sprzedaży to amorficzny materiał polimerowy, który jest bardziej kruchy i ma większą tendencję do pękania niż w przypadku ABS. Materiał Polymax PLA to zmodyfikowany kwas mlekowy, który wykazuje dużą wytrzymałość mechaniczną. Ponad 8 razy lepszą odporność na uderzenie niż zwykłe PLA. W porównaniu z ABS, Polymax PLA wytwarza mniej nieprzyjemnego zapachu oraz wykazuje mniejsze tendencje do odkształceń podczas drukowania.

Polymark prezentuje trzy nowe materiały na Kickstarterze

Polyflex

Drugi nowy materiał to Polyflex, miękkie i elastyczne włókno, które jest uważane za zgodne ze standardem większości domowych drukarek 3D, w tym MakerBot Replicator 2, Replicator 2X, Ultimaker, RepRap Prusa Mendel, MakerGear M2, Afinia / Up!  Plus itp.  Polyflex można wydrukować na zwykłej prędkości drukowania w zakresie 60 – 90 mm / min.

Polymark prezentuje trzy nowe materiały na Kickstarterze3

Polywood

Polywood jest to materiał do druku, który imituje drewno, jednak go nie zawiera.  Materiał ma porowatą mikrostrukturę, a wydruki posiadają chropowatą powierzchnię, dlatego na pierwszy rzut oka wyglądają jak surowe, rzeźbione drewno. Podczas tworzenia materiału zespół użył technologii pienienia, utrzymując pęcherzyki powietrza wewnątrz materiału, dzięki czemu można utrzymać porowatą strukturę w trakcie i po druku. Chropowata struktura umożliwia drukowanie obiektów, które mogą być wykorzystane, na przykład podczas izolacji cieplnej, izolacji akustycznej oraz anty wibracyjnej.

Polymark prezentuje trzy nowe materiały na Kickstarterze1

Na opracowanie powyższych materiał zespół poświęcił 1,5 roku. W kolejnych etapach pragnie zaoferować jeszcze więcej unikatowych materiałów. Zespół w niedługim czasie chce zaprezentować materiał na bazie PLA, nadający się dla konstrukcji nośnych, a także materiał umożliwiający zmianę kształtu po jego ogrzaniu.

 Źródło: Kickstarter

Powrót na górę