HP opublikuje informacje o drukarce 3D najprawdopodobniej w tym roku

HP opublikuje informacje o drukarce 3D najprawdopodobniej w tym roku

Hewlett-Packard od 2010 roku intensywnie pracował nad opracowaniem drukarki 3D, która będzie oznaczona logotypem HP.

Pierwsza wzmianka o wypuszczenia drukarek 3D firmy pojawiła się już w zeszłym roku, teraz HP zdradza nieco więcej szczegół dotyczących technologii nad którą pracuje. Meg Whitman CEO Hewlett-Packard powiedziała, że HP postawiło na ograniczenie ilości substratów wykorzystywanych w procesie drukowania co bezpośrednio wpłynie na trwałość wyrobów gotowych.

HP w czerwcu tego roku rozpocznie sprzedaż drukarek 3D

Drukarki HP będą skierowane na rynek biznesowy, przeznaczone do produkcji części i prototypów w sposób wcześniej nie wykorzystywany. Whitman swoimi tajemniczymi, aczkolwiek bardzo odważnymi wypowiedziami wzbudziła dużą ciekawość ze strony inwestorów  i przedsiębiorstw.

Analityk firmy dodaje, że tempo wzrostu rynku druku 3D w ciągu ostatnich trzech lat wyniósł 27%, co dało w 2012 roku sprzedaż drukarek, materiałów, oprogramowania itp. o wartości 2,2 miliarda dolarów, dlatego oczekuje się, że do roku 2021 dla samej firmy HP osiągnie 10.8 miliardów dolarów.

Hewlett-Packard poinformowało, że w czerwcu bieżącego roku przedstawi już pełną informację na temat produktu nad którym pracuje. HP robi bardzo dużo tajemnicy wokół swojej drukarki, miejmy nadzieję, że przełoży się to na rzeczywistą jakość, a nie tylko zagrywkę marketingową. Niestety znów dowiadujemy się o odłożeniu terminu prezentacji drukarki 3D przez firmę HP.

Aktualizacja – 28.03.2014 – Najnowsze informacje donoszą, że szczegółów o nowym produkcie dowiemy się dopiero z końcem roku 2014. Celowo zamieściliśmy w tytule słowo „najprawdopodobniej” gdyż przy tak częstej zmianie terminu wszystko się jeszcze może zdarzyć.

HP w swojej ofercie już teraz posiada drukarkę laserową z opcją skanowania 3D, jest to model HP TopShot LaserJet Pro M275.

hp planuje wejść na rynek drukarek 3D-2
Drukarka 2D – HP TopShot LaserJet Pro M275

Żródło: www8.hp.com

Powrót na górę