Printeer – drukarka 3D dla dzieci

Printeer – drukarka 3D dla dzieci

Printeer to drukarka 3D przeznaczona dla najmłodszych, aby w ciekawy sposób wprowadzić je w świat drukowania przestrzennego.

Printeer - drukarka 3D dla najmłodszych2

„Printeer is for today’s kids, tomorrow’s engineers & designers”

Czyli Printeer jest przeznaczony dla dzisiejszych dzieci, a jutrzejszych inżynierów i projektantów. Takim hasłem zespół promuje swoja drukarkę 3D.

Printeer to drukarka, która ma na celu wprowadzenie dzieci w świat technologii. Najprostszą drogą chce wdrożyć ich w metody drukowania przestrzennego i udowodnić, że sami mogą zajmować się projektowaniem.

Jak ona działa?

Aby z niej korzystać wystarczy jedynie tablet z aplikacją, na której dzieciaki mogą rysować różne rzeczy. Gotowy projekt przesyłany jest do drukarki 3D, która drukuje obiekt.  Dzieci mogą na własnych oczach oglądać jak drukują się przedmioty same przez nich zaprojektowane.

Produkt jest przeznaczony dla maluchów i wymaga minimum nadzoru, jednak zwłaszcza przy tych pierwszych chwilach zabawy jakiś opiekun powinien być w pobliżu, aby pokazać jak właściwie używać aplikacji, który guzik nacisnąć oraz w razie konieczności wymienić szpulkę filamentu na inny kolor.

Printeer - drukarka 3D dla najmłodszych1

Specyfikacja techniczna:

  • Wymiary zewnętrzne: 406 mm x 229 mm x 305 mm
  • Pole robocze: 150 mm x 100 mm x 125 mm
  • Materiał: 1.75 mm PLA
  • Waga: 5,5 kg
  • Całkowicie obudowana
  • Komunikacja bezprzewodowa
  • Pojemność szpuli: 0,45 kg filamentu
  • Technologia wydruku: FDM

Drukarka dla dzieci spotkała się z uznaniem wśród użytkowników Kickstartera, do końca kampanii pozostało jeszcze parę dni, a zespół już uzbierał dwa razy tyle ile oczekiwał.

W poznańskich gimnazjach dzięki projektowi Autodesk pojawiły się ostatnio drukarki 3D wraz z szkoleniem dotyczącym tworzenia modeli 3d. Może dzięki temu urządzeniu w szkołach podstawowych również pojawią się zajęcia z drukowania przestrzennego i projektowania.

firmy, które zamieniają dziecięce rysunki w rzeczywiste rzeźby, chyba przyszedł czas, aby to dzieci same mogły drukować swoje prace.

Źródło: Kickstarter

 

Powrót na górę