Ręka (Robohand) wydrukowana dla 5-latka

Ręka (Robohand) wydrukowana dla 5-latka

5-letni Liam Dippenaar do tej pory nie mógł złapać piłki oburącz, ponieważ chłopiec urodził się bez palców u prawej ręki. Dzięki Robohand chłopiec jest teraz wstanie wykonywać praktycznie wszystkie czynności.

Ręka (Robohand) wydrukowana dla 5-latka-1
Ręka (Robohand) wydrukowana dla 5-latka-2


Ivan Owen i Richard Van dzięki ciężkiej pracy oraz magii drukowania 3D stworzyli Robohand
, urządzenia open-source zbudowane z niestandardowej protezy palców. Owen zamieszkały w stanie Waszyngton i Van mieszkający w RPA kontaktowali się za pomocą internetu (różnica czasu między nimi to 10h). Godzinami wspólnie pracowali nad stworzeniem protezy palców i… udało się!

Liam otrzymał własną Robohand całkowicie za darmo. Radość dziecka była niesamowita, po założeniu protezy powiedział: „Oh wow, it’s copying me.”. Twórcy powiedzieli, że chętnie pomogą każdemu w potrzebie, jeśli tylko fundusze pozwolą. Panom należy się ogromne uznanie.

 

Również przy tym wpisie chciałbym przywołać inną sytuacje gdzie druk 3D pomógł w normalnym życiu, tym razem 2-letniej Emmie. Dziewczynka nie może podnieść ramion o własnych siłach, z powodu rzadkiej choroby – artrogrypozy nazywaną również wrodzoną sztywnością stawów. Naukowcy z Delaware wydrukowali trwały i niestandardowy egzoszkielet z maleńkich, lekkie części, dzięki czemu dziewczynka może w końcu podnieść ręce, bawić się klockami, a nawet rysować jak inne dzieci.


Pełne info o Liamie – www.mashable.com

Powrót na górę