Stereolitografia obecna przy produkcji aparatów słuchowych

Stereolitografia obecna przy produkcji aparatów słuchowych

Duński producent aparatu słuchowego Widex, dostał prestiżową Nagrodę Europejskiego Wynalazcy 2012 (European Inventor Award 2012), która nagradza przełomowe wynalazki dzisiejszych czasów.

 

Stereolitografia obecna przy produkcji aparatów słuchowych-1

 

Rewolucyjna technologia CAMISHA (Computer Aided Manufacturing for Individual Shells for Hearing Aids) to produkcja całkowicie indywidualnych wkładek usznych, obudów i końcówek do aparatów słuchowych przy użyciu jednej z metod rapid prototypingstereolitografii.  Forma wzorowana jest na uchu pacjenta, dlatego aparat jest zindywidualizowany i idealnie pasuje do odbiorcy.

Warto dodać, że ten produkt wygrał w tym roku z wieloma fantastycznymi technologiami takimi jak test umożliwiający diagnozowanie zawału serca czy Bluetooth. Nie bez powodu licencję na technologie CAMISHA mają już najwięksi producenci aparatów słuchowych na całym świecie.

Stereolitografia obecna przy produkcji aparatów słuchowych-2

 

W ramach ciekawostki dodam, że w Ślęzie pod Wrocławiem, gdzie mieści się odział firmy, który jako jeden z największych na świecie laboratoriów udoskonala metodę wytwarzania zindywidualizowanych, coraz to mniejszych aparatów słuchowych. Kto wie, może Polska też w jakimś stopniu przyczyniła się do tej nagrody.

Powrót na górę