Samodzielnie zaprojektowany zestaw kolejki

Samodzielnie zaprojektowany zestaw kolejki

Kolejki były pewnie dziecięcym marzeniem niejednego z Was. Pewien Anglik postanowił spełnić marzenie i samemu zrobił całą infrastrukturę kolejową – wykorzystał do tego umiejętności projektowania i druk 3D.Samodzielnie zaprojektowany zestaw kolejki 3

Jak pewnie wiecie, druk 3D pozwala stworzyć bardzo dokładne, nawet najdrobniejsze elementy. Po stworzeniu modelu, drukarki 3D mogą wydrukować obiekt nawet w ciągu kilku godzin.

Matt Wickham  – autor kolejki, dopracowywał ją w każdym calu. Do drukowania elementów wybrał firmę Shapeways. Większość elementów takich jak korpusy, podwozia i siedzenia zostały wydrukowane metodą SLS z białego i elastycznego nylonu.

Samodzielnie zaprojektowany zestaw kolejki
model 3D po wydrukowaniu

Matt ręcznie maluje wydrukowane elementy, aby wyglądały jak najbardziej realistycznie.

Samodzielnie zaprojektowany zestaw kolejki 1
pomalowany model wagonu

Kolejka wygląda naprawdę bardzo dobrze i widać, że Matt włożył w nią sporo serca, poniżej film, który prezentuje szczegółowe elementy makiety:

 

Wickham nie tylko projektuje wagony i samochody, projektuje również niektóre budynki, aby cała makieta wyglądała dokładnie tak jak chce. Obecnie niektóre z jego modeli są dostępne za pośrednictwem sklepu Shapeways.

Źródło: 3dprint.com

Powrót na górę