Filament z włóknem węglowym w ofercie 3DFilamenty.com

Filament z włóknem węglowym w ofercie 3DFilamenty.com

Sklep 3DFilamenty wprowadził do swojej oferty filament o nazwie Carbon Fiber PLA. Nowy materiał to połączenia PLA z 15 % zawartością krótkich włókien węglowych, przez co jest bardzo sztywny i odporny na zginanie.

filament z wloknem weglowym-1

Carbon Fiber PLA może posłużyć do wydruku elementów pracujących pod obciążeniem ze względu na swoją bardzo dobrą wytrzymałość.

Jak mówią dystrybutorzy materiału:  „Po pierwszych wydrukach jesteśmy pod wrażeniem tego materiału. Wydruki są super jakości, prawie nie widać na nich ścieżek zadruku. Wydruk jest równy, gładki. Kolor grafitowy z lekkim szarawym połyskiem. Wydrukowany element jest twardy i sztywny. Materiał przed wydrukiem jest bardziej kruchy niż zwykłe PLA, natomiast wydruki są lżejsze i bardziej trwałe. Kultura pracy z tym materiałem jest bardzo dobra, nie ma brzydkiego zapachu, nie zatyka głowicy, cały proces druku przebiega gładko. Materiał jest bezproblemowy.”

filament z wloknem weglowym-2

Najlepsze wyniki uzyskuje się przy drukowaniu w temperaturze 190 – 210 °C dyszą 0.5 mm. Przy drukowaniu Carbon Fiber PLA nie trzeba używać podgrzewanego stołu, więc użytkownicy drukarek bez takiej opcji będą na pewno zainteresowani.

Cena to 99 zł za 100g materiału.

Źródło: 3DFilamenty.com

Powrót na górę