Skanowanie i druk 3D czekoladowych upominków

Skanowanie i druk 3D czekoladowych upominków

Skanowanie i druk 3D został wykorzystany przez fanów czekoladowych przekąsek. Brian Begun zaprezentował już swój pomysł na indiegogo.

Skanowanie i drukowanie 3D czekoladowych upominków

Brian mówi, że jest zafascynowany projektowaniem przedmiotów z czekolady. Pomysł na taką działalność zaczęła się gdy wraz z obecną żoną planowali ślub i chcieli wykonać drobne czekoladowe upominki dla swoich gości. Podczas produkcji zauważył, że formowanie czekolady tradycyjnymi metodami jest dość ograniczone, dlatego w rezultacie rozpoczął projekt o nazwie „wszystko z czekolady”.

http://vimeo.com/74494460

Wykorzystuje skanowanie 3D oraz technologie trójwymiarowego drukowania, aby tworzyć czekoladowe formy na wzór rzeczywistych obiektów, takich jak pamiątki, przedmioty osobiste czy znaki firmowe. Brian podkreśla, że wraz z zespołem dzięki skanowaniu mogą tworzyć idealne słodkie repliki, zmieniać kształt i modyfikować obiekty na żądanie. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii indywidualność zamawianych przedmiotów jest zadziwiająca, a materiał z jakiego są wykonane nadaje im słodki charakter.

Skanowanie i drukowanie 3D czekoladowych upominków1

Powrót na górę