Moti czyli inteligentny napęd sterowany smartphonem

Moti czyli inteligentny napęd sterowany smartphonem

Zespół Motiph Robotics z Toronto w Kanadzie, stworzył serwa sterowane za pomocą smartphona. Dzięki napędowi, można stworzyć wiele ciekawych projektów, począwszy od prostych pojazdów po skomplikowane roboty.

Jak mówią twórcy, wystarczy zamontować silniki Moti do „czegokolwiek” i używając graficznej aplikacji, ożywić swoje dzieło. Jednocześnie Moti zadowoli również twórców bardziej złożonych konstrukcji przez dostęp do zaawansowanych opcji.

Moti-1

Moti to serwo z wbudowanym programowalnym kontrolerem Arduino, kilkoma czujnikami i możliwością obrotu o 360 stopni. Kontrola silników odbywa się przez połączenie bluetooth. Urządzenie ma web-API, dzięki czemu można tworzyć własne strony internetowe i aplikacje sterujące robotem.

Moti-5

Moti może być świetny jako uzupełnienie i ożywienie wydruków 3D. Poniżej przykład wykorzystania napędu do napędu slidera z aparatem fotograficznym.

Moti-2
Slider fotograficzny napędzany Moti

 

Takie urządzenia w bardzo łatwy sposób mogą rozwijać kreatywność dzieci. Nie potrzeba pisać skomplikowanego kodu, aby zaprogramować ruch serw, interfejs graficzny oprogramowania jest bardzo intuicyjny dla najmłodszych.

Co ciekawe, autorzy projektu pracują nad dodaniem funkcji zapamiętywania ruchów, które Moti zapamięta i później odtworzy.

Moti-6
Bardzo prosto stworzyć swoją przeglądarkową aplikację

Można śledzić kampanię na kickstarterze.

Powrót na górę