Steampunkowe figurki dinozaurów i smoków

Steampunkowe figurki dinozaurów i smoków

Pomysł na stworzenie figurek powstał, kiedy Kyle- jeden z projektantów Whiteclouds, połączył nurt stylistyczny Steampunk z dziedziną nauki zwaną paleontologią.

Steampunkowe dinozaury i smoki-1

Zespół Whiteclouds znany jest ze swoich ciekawych pomysłów, niedawno pisałem o projekcie nowego środka transportu Hyperloop mogącego rozwijać prędkość dźwięku.

Jak mówią autorzy projektu, podczas projektu i drukowania steampunkowych dinozaurów nie będących ich częścią planu biznesowego, stwierdzili, że figurki fajnie się prezentują i chcą ten projekt rozwinąć.

Zaprojektowane i wydrukowane zostały już trzy modele dinozaurów: T-Rex, Triceratops i Stegosaurus. Kyle ma pomysły, na cztery kolejne. W sumie, dostępnych będzie siedem dinozaurów i siedem smoków.

Steampunkowe dinozaury i smoki-5

 

Kolory i materiały

Każdy model zostanie wykonany z jednego z dwóch materiałów, będzie to albo żywica utwardzana za pomocą promieni UV (metoda SLA), lub zupełnie kolorowy wydruk (metoda 3DP).

Modele wykonane z żywicy światłoutwardzalnej są gładkie, jednokolorowe i dość elastyczne, natomiast modele z proszku polimerowego mają szorstką powierzchnię, model jest twardy ale bardzo kruchy.

Steampunkowe dinozaury i smoki-4

Rozmiary figurek mogą mieć różne rozmiary, od 2,5 do niecałych 30 centymetrów.

Steampunkowe dinozaury i smoki-3

Więcej informacji na kickstarterze.

Powrót na górę