SOLS System wypuszcza indywidualne drukowane 3D wkładki do butów

SOLS System wypuszcza indywidualne drukowane 3D wkładki do butów

Dzięki technologii oferowanej przez firmę SOLS System, klienci będą mogli wykorzystać kamerę w telefonie do skanowania stóp i złożyć zamówienie za pomocą pobranej od producenta aplikacji.

Skanowanie stóp dostarcza danych do wizualizacji i dopasowania produktu. SOLS konwertuje skany do modeli 3D, z których następnie indywidualne wkładki zostają wydrukowane na drukarkach 3D.
SOLS System-3
SOLS robi wkładki z ultra elastycznego i antybakteryjnego nylonu, barwionego na wybrany kolor. Materiał ten jest ważną częścią tego, co sprawia, że firma ma tak bardzo unikalne ortezy. Zamiast stosować tradycyjnie kombinację materiałów twardych i miękkich, SOLS korzysta z zalet oferowanych przez technologię druku 3D, czyli mieszania składu materiałów podczas druku.

SOLS System-2

Funkcjonalne połączenie miękkości i jednocześnie sztywności, zapewnia odpowiednie wsparcie stopy w celu zaspokojena potrzeb użytkownika i jak twierdzi producent może zaoszczędzić do 75 % energii podczas każdego stawianego kroku.

SOLS System-1SOLS System-4
Aktualnie SOLS eksperymentuje z różnymi sposobami wykończenia wkładek drukowanych 3D. Testowania wkładek i całej usługi oferowanej przez firmę, podjęło się łącznie 50 pediatrów.
W tym roku SOLS ma rozpocząć sprzedaż wkładek dla lekarzy, którzy potrzebują nietypowych ortez dla swoich pacjentów. Są także plany na przyszły rok, żeby klienci indywidualni, już bez wizyty u lekarza mogli dostać wkładki.

Cena jest niestety duża i trzeba będzie wydać ok. 300 zł za komplet.

źródło: www.3ders.org

Powrót na górę