StickFilament wprowadza kolorowy filament dla drukarek 3D

StickFilament wprowadza kolorowy filament dla drukarek 3D

StickFilament to system, który ma na celu zastąpienie tradycyjnej szpuli filamentu krótkimi odcinkami filamentu umożliwiającymi szybką zmianę koloru. System przeznaczony jest do domowych drukarek pracujących w technologii FFF.  Jest to ciekawe rozwiązanie ponieważ dostępne w sprzedaży szpulki to najczęściej 0,5 kg lub 1 kg. Zmiana koloru przy tradycyjnych szpulkach wymaga czasu i konieczności czyszczenia głowicy, a także miejsca na przechowywanie filamentu. To rozwiązanie jest bardzo praktyczne zwłaszcza dla osób nie zamierzających drukować serii produktów, a jedynie ciekawe wydruki na własny, domowy użytek.

Projekt na Indiegogo zapewniający kolorowe wydruki1

Jak to właściwie działa?

Wystarczy wybrać dwa odcinki filamentu o wybranym kolorze i połączyć je ze sobą stosując delikatny nacisk. Można uzyskać kolorowy obiekt bez bawienia się w zmianę szpuli.

Stampa

Projekt na Indiegogo zapewniający kolorowe wydruki4

Najistotniejszym jednak rozwiązaniem w tym systemie jest możliwość szybkiej zmiany materiału drukującego, którego często nie można dostać w tradycyjnej szpuli. Zespół oferuje materiały: nylon, hips, świecący hips, pet, poliwęglan, aluminium+hips, octan celulozy, abs, pva, wax, mieszanka włókna węglowego z pp.


Podsumowując StickFilament jest:

  • Łatwy w użyciu, można załadować nowy kolor włókna poprzez doczepienie go do poprzedniego
  • Wygodny, dzięki krótkim odcinkom, można mieć do nich szybki dostęp, a przechowywanie ich nie będzie zajmować więcej miejsca niż kubek z długopisami na biurku
  • Technologiczny, filament może być produkowany z wielu różnych materiałów
  • Kolorowy, ponieważ można drukować kolorowe obiekty z tego samego ekstrudera
  • Tani, nie trzeba kupować dużej ilości szpul, aby mieć więcej kolorów … innymi słowy można używać więcej kolorów, a nawet więcej materiałów (chociaż cenę patyczków będzie można oceniać po stosunku ceny do rzeczywistej ilości zakupionego materiału, ale to przyjdzie oceniać gdy projekt wejdzie na rynek z seryjną produkcją)

Najpopularniejsza średnica filamentu drukarkach FFF to 3.0 mm i 1.75 mm, zespół w tej chwili posiada włókna o średnicy 3.0, ale pracują nad średnicą 1.75.

Projekt na Indiegogo zapewniający kolorowe wydruki2

Projekt można znaleźć na Indiegogo

Powrót na górę