Verbatim wkracza na rynek druku 3D, oferując całą gamę filamentów

Verbatim wkracza na rynek druku 3D, oferując całą gamę filamentów

Podczas targów IFA, odbywających się w Berlinie w dniach 5-10 września 2014, Verbatim, pionier technologii przechowywania danych, ogłosi swoje wejście na szybko rozwijający się rynek druku 3D oraz przedstawi najwyższej jakości materiały eksploatacyjne PLA i ABS.

Verbatim wkracza na rynek druku 3D, oferując całą gamę filamentów-1

Verbatim to globalny lider na rynku pamięci masowych i oświetlenia LED, z szerokim portfolio produktów do zastosowań domowych i profesjonalnych.  Od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych i jest największym światowym dostawcą nośników optycznych (Blu-Ray, DVD i CD). Verbatim dostarcza również wysokiej jakości produkty z segmentu pamięci Flash, zewnętrznych dysków twardych i SSD, a także rozmaitych akcesoriów komputerowych.

Dostępne w Europie we wrześniu 2014 roku, filamenty PLA będą posiadać średnicę 1.75mm oraz 3mm, natomiast filamenty ABS tylko 1.75mm. Oba typy będą dostępne w żywych kolorach, w 1-kilogramowych szpulach.

Verbatim wkracza na rynek druku 3D, oferując całą gamę filamentów-4

Filamenty są wytwarzane w Japonii z najwyższej jakości materiałów przy bardzo restrykcyjnym procesie produkcji, by zapewnić spójny i stabilny druk. Dystrybuowane są w workach próżniowych z pochłaniaczem wilgoci, nawinięte na szpulę dla zachowania trwałości i bezproblemowego  dozowania.

Verbatim wkracza na rynek druku 3D, oferując całą gamę filamentów-2

Patrząc na opakowania filamentów firmy Verbatim, nie sposób nie mieć skojarzeń z pamiętnymi dyskietkami 5,25 cala i jeszcze niedawno popularnymi płytami CD. Mamy nadzieję, że filamenty będą równie dobrej jakości jak w przypadku nośników danych tej firmy.

 

Powrót na górę