Wodoodporne buty z drukarki 3D

Wodoodporne buty z drukarki 3D

Na kickstarterze pojawiły się niemal niezniszczalne buty stworzone za pomocą drukarki 3D, jak twierdzą autorzy projektu, są całkowicie wodoodporne!

LuxCreo, dostawca ultraszybkich rozwiązań do druku 3D z siedzibą w Dolinie Krzemowej otworzył na kickstarterze kampanię oferującą buty, drukowane z materiału Bisca360 o właściwościach lepszych od słynnej już w ostatnich latach pianki EVA, która stosowana jest ze względu na swoje właściwości w wielu modelach butów.

 

Dzięki materiałowi Bisca360 firma wprowadziła innowacje nie tylko w druku 3D samych podeszw, ale także w drukowaniu całej cholewki buta, gdzie jak twierdzą twórcy, jest w 100% wodoodporna i wiatroszczelna, jednocześnie zapewniając odpowiednią oddychalność. Podeszwa z materiału Bisco360 zapewnia znacznie większą sprężystość w porównaniu z innymi podeszwami drukowanymi 3D, wykazując całkowity brak utraty zdolności do kompresji po nawet 1 milionie kroków !

 

But ma strukturę kratową, niemożliwą do wykonania metodą wtrysku, oraz specjalny wielowarstwowy materiał AirMore cholewki, który zapewnia swobodny przepływ powietrza i oddychalność we wszystkich kierunkach.

Firma wykorzystuje technologię LEAP (Light Enabled Aditive Manufacturing), która wygląda na technologię DLP (Digital Light Processing), ale LuxCreo twierdzi, że process LEAP jest przez nich opatentowany i 100 razy szybszy (120 cm wysokości modelu na godzinę) niż tradycyjne technologie druku 3D.

Dzięki zastosowaniu materiału Bisca360, ślad ekologiczny przy produkcji butów został zmniejszony o 30-40 %. W Stanach Zjednoczonych, 300 milionów par butów jest wyrzucanych na wysypisko, a ich rozkład zajmuje ok. 35 lat. FLuxCreo twierdzi, że każda para butów wyprodukowana przy użyciu materiału Bisca360, eliminuje dwie pary zwykłych butów w tym procesie.

But przeznaczony jest do codziennego użytkowania, a użycie specjalnego materiału pozwoliło dodatkowo na szybkie czyszczenie butów, bez ryzyka zamoczenia ich w środku.

Kampania na kickstarterze została uruchomiona 30 czerwca, do dziś zebrano ponad 36 tys. dolarów amerykańskich.
Pozostały ostatnie godziny do zakończenia kampanii – zainteresowani takim rozwiązaniem muszą się spieszyć.

Cena

Buty można nabyć już od 99 dolarów, w zależności od pakietu na jaki się zdecydujemy finansując projekt.

 

Źródło: www.kickstarter.com

 

Powrót na górę