Wydrukowane słuchawki Low-Fi Hi-Tech

Wydrukowane słuchawki Low-Fi Hi-Tech

Wydrukowane słuchawki Low-Fi Hi-Tech-2Wydrukowane słuchawki są projektem badawczym projektanta JC Karich, twórca chciał dowiedzieć się w jaki sposób stworzyć w pełni funkcjonalny dźwięk w słuchawkach, przy minimalnym użyciu produkowanych części. Słuchawki są wydrukowane na domowej drukarce 3D, za wyjątkiem drutów, taśmy, materiałów do lutowania i magnesów. Przy tworzeniu słuchawek podobno największym wyzwaniem było zapewnienie odpowiedniej kombinacji  drukowanych elementów.

 

Wydrukowane słuchawki Low-Fi Hi-Tech-3

 

JC Karich co ciekawe wydrukował również wtyczkę Jack, a miejsce styków połączył jedynie drutem – jak widać na poniższym zdjęciu.

 

Wydrukowane słuchawki Low-Fi Hi-Tech-4

 

Nie wygląda to zbyt estetycznie, ale swoje zadanie spełnia doskonale. w końcu głównym zamysłem projektanta było wydrukować jak największą liczbę elementów urządzenia audio.

Sama obudowa również jest wydrukowana, głośnik tworzy zwinięta spirala miedzi, kabel natomiast jest zakupiony fabrycznie.

 

Wydrukowane słuchawki Low-Fi Hi-Tech-5

Wydrukowane słuchawki Low-Fi Hi-Tech-6

Nawet jeśli zestaw słuchawkowy można podłączyć bezpośrednio do urządzenia przenośnego, moc dźwięku jest zbyt mała, aby obejść się bez wzmocnionego źródła lub wzmacniacza wstępnego.

 

Wydrukowane słuchawki Low-Fi Hi-Tech-7

 

Jest to projekt open source, jeśli są zainteresowani można pobrać plik 3D na Thingiverse i zrobić parę własnych słuchawek.

 

 

 

Powrót na górę