BuzzBox – uniwersalna obudowa do drukarek 3D

BuzzBox – uniwersalna obudowa do drukarek 3D

Pomimo wygody jaką jest posiadanie domowej drukarki 3D, stwarza ona zazwyczaj sporo problemów. Wśród nich znajdziemy nieprzyjemny zapach w zależności od użytego filamentu, hałas, wibracje, trzaski i ostatecznie wypaczone wydruki przez zbyt szybkie ochłodzenie górnych warstw.

BuzzBox-3

 

Dążąc do rozwiązania tego problemu stworzono „BuzzBox” czyli uniwersalną obudowę w której możemy zamknąć całą drukarkę.

Obudowa ta ma pomóc projektantom produktów, wynalazcom i entuzjastom druku 3D w utrzymaniu jakości ich wydruków 3D.  BuzzBox posiada system filtracji powietrza i utrzymywania ciepła w środku komory.

Wymiary zewnętrzne obudowy to 304 x 406 x 279 mm, oczywiście nie będzie ono pasowało do wszystkich domowych drukarek, ale tych mniejszego formatu jakie istnieją na rynku jak np. UP! 3D.

BuzzBox-4

 

Pasywny system filtrowania powietrza umożliwia utrzymywanie odpowiedniej temperatury wytworzonej w procesie drukowania, aby uzyskać lepszą jakość wydruków. Następnie powietrze z wewnątrz komory uwalnia się przez filtr węglowy, który zatrzymuje nieprzyjemne zapachy i oczyszcza powietrze.

BuzzBox-2

Projekt BuzzBox ma kampanię na Kickstarterze, autorzy chcą uzyskać 7500 dolarów. W przedsprzedaży ten produkt wyceniony został na 275 dolarów lub 375 w opcji z dwoma uchylanymi drzwiami.

Oczywiście BuzzBox to nic innego jak obudowa ze szkła akrylowego (popularnego plexi) wyposażona w dwa filtry węglowe i parę elementów na których można zawiesić przydatne narzędzia. Czy jest warta tej ceny? Według nas jest zdecydowanie za droga, dokładając trochę można zrobić kompletną drukarkę 3D!

Inną sprawą natomiast jest zamknięcie całej drukarki wraz z elektroniką w takim opakowaniu. Silniki i elektronika będą działać cały czas w podwyższonej temperaturze co nie jest wskazane. Dobrze byłoby przemyśleć sposób chłodzenia wewnętrznych elementów przy tego typu konstrukcjach.

 

źródło: 3dprint.com

Powrót na górę