Canon nowym graczem na rynku druku 3D w Polsce

Canon nowym graczem na rynku druku 3D w Polsce

Canon w ramach umowy z 3D Systems rozpoczęła dystrybucję drukarek 3D na rynku polskim. Obok dystrybucji urządzeń 3D, Canon będzie dostarczał polskim klientom oprogramowanie i konsultacje w zakresie wyboru, zastosowania i obsługi urządzeń 3D.

Canon nowym graczem na rynku druku 3D w Polsce2
Przykładowe realizacje

Współpraca Canon z 3D Systems

3D Systems to światowy lider w branży druku 3D. Jako producent najnowszych technologii druku przestrzennego, oferuje bardzo wiele  rozwiązań i technologii kierowanych do branży przemysłowej oraz klientów indywidualnych. 3D Systems jest jedną z niewielu firm oferujących urządzenia działające w niemal wszystkich najpopularniejszych technologiach druku 3D i sukcesywnie rozwija kompetencje w obszarze zastosowań produkcyjnych, m.in.: prototypowania, produkcji modeli do badania funkcjonalności i ergonomii produktów końcowych, a także druku finalnych produktów z zachowaniem najwyższej jakości detali do zastosowań w różnych gałęziach przemysłu – od samochodowego po medyczny.

W lutym 2015 r. Canon Europe podpisał umowę dystrybucyjną z 3D Systems na sprzedaż profesjonalnych rozwiązań do druku przestrzennego. Początkowo urządzenia były dostępne w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Teraz, dzięki podpisanej umowie, Canon będzie dostarczał szeroką gamę drukarek 3D Systems także klientom z Polski.

Canon nowym graczem na rynku druku 3D w Polsce1
Przykładowe realizacje

 

Nowa platforma dla innowacji

W ramach współpracy z 3D Systems Canon będzie się koncentrował na rozwoju drukarek i systemów usprawniających procesy biznesowe dla branży produkcyjnej, architektonicznej i inżynieryjnej oraz sektora edukacji.

Oferowane urządzenia doskonale sprawdzają się w różnych zastosowaniach, takich jak tworzenie modeli koncepcyjnych, prototypów funkcjonalnych, narzędzi i części. Dzięki temu mają duży potencjał, by stać się opłacalną alternatywą dla standardowych procesów wytwórczych, pozwalając firmom z wielu branż na znaczne skrócenie czasu wprowadzenia nowych produktów na rynek.

Najważniejsze technologie druku 3D w ofercie Canon to:

  • Color Jet Printing (CJP): technologia oparta na dwóch głównych komponentach: gipsie (sproszkowany materiał budulcowy) i bazującym na wodzie kleju (spoiwo). Modele wydrukowane w tej technologii stosowane są przede wszystkim do demonstracji projektowych oraz testów ergonomii prototypów. Urządzeniem drukującym w tej technologii jest m.in. ProJetCJP 660PRO.
  • Multi Jet Printing (MJP): technologia druku bazująca na polimerach akrylowych utwardzanych światłem UV. Głównym zastosowaniem modeli wydrukowanych w MJP jest badanie funkcjonalności, ergonomii, optymalizacji oraz zagadnień związanych z pakowaniem i logistyką nowego produktu. Urządzeniami drukującymi w tej technologii są m.in. ProJetMJP 2500 / 2500 PLUS, ProJet3510 SD, ProJetMJP 3600 / 3600 MAX i ProJetMJP 5500X
  • Stereolitografia  (SLA): technologia polegająca na laserowym spajaniu płynnej żywicy. Technologia SLA pozwala na uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni modeli oraz na poprawne wydrukowanie delikatnych detali. Szeroka paleta materiałów pozwala stosować metodę w wielu gałęziach przemysłu, od samochodowego po medyczny. Części wydrukowane w SLA stosowane są zarówno jako narzędzia, użytkowe prototypy, jak i finalne produkty. Urządzeniami drukującymi w tej technologii są m.in. ProJet 6000 SD/HD i ProJet7000 SD/HD.

    Canon nowym graczem na rynku druku 3D w Polsce3
    ProJetCJP 660PRO

Silne kompetencje

W ramach umowy dystrybucyjnej, poza sprzedażą bezpośrednią drukarek 3D, Canon zapewni klientom w Polsce wszechstronne oprogramowanie do przygotowywania danych do druku 3D, które wspomaga procesy projektowe i cykle pracy, a także pełne wsparcie posprzedażowe dla polskich klientów w zakresie profesjonalnego doradztwa i serwisowania sprzętu.

Canon jest jedynym dostawcą rozwiązań 3D w Polsce z tak rozbudowaną, certyfikowaną (ISO) siecią serwisową (ponad 50 pracowników). Dodatkową korzyścią dla klientów Canon będzie wsparcie ekspertów Canon Polska, którzy będą dzielić się specjalistyczną wiedzą biznesową w zakresie optymalnego wykorzystania potencjału i szerokich możliwości zastosowania drukarek 3D w przedsiębiorstwach z różnych branż.

Ruch w dobrą stronę

Druk 3D to nowa, jednak bardzo rozwojowa gałąź działalności firmy Canon.

Rynek druku 3D rośnie w szybkim tempie, zarówno w skali globalnej, jak i europejskiej. Gartner szacuje, że wydatki użytkowników końcowych na druk 3D wzrosną z 1,6 mld USD w 2015 do 13,4 mld w 2018 roku. Jeśli chodzi o Europę Zachodnią, dane IDC wskazują, że przewidywany średni roczny wzrost wartości rynku w okresie od 2012 do 2018 r wyniesie 25%. Oznacza to duże możliwości dla firm działających na tym rynku.

źródło: materiał prasowy Canon

Powrót na górę