flexFORM – Polska drukarka 3D sterowana z tabletu

flexFORM – Polska drukarka 3D sterowana z tabletu

Drukarka flexFORM to połączenie nowoczesnej konstrukcji z niecodziennym designem i prostotą obsługi, sterowanej za pomocą dowolnego tabletu lub komputera.FlexFORM-5

Producentem drukarki jest pochodząca z Lublina firma 3D Proto łącząca młody zespół inżynierów, projektantów i programistów pasjonujących się nowymi technologiami. Spółka świadczy szeroką gamę usług w zakresie projektowania, prototypowania i skanowania 3D.

Drukarka 3D pracuje w technologii FDM i została stworzona w myśl teorii plug&print, więc wystarczy uruchomić urządzenie i rozpocząć wydruk wybranego modelu. Dołączony do zestawu 7” tablet zapewnia szybki dostęp do podstawowych funkcji.

FlexFORM

3DProto zastosowało wysokiej jakości podzespoły i trwałą metalową obudowę wyglądającą naprawdę bardzo dobrze. Taka konstrukcja z pewnością wkomponuje się na domowym biurku. Dodatkowo pomiędzy perforacją obudowy można dostrzec subtelne podświetlenie LED, które dodaje uroku i nutę tajemniczości.

FlexFORM-6

Wg producentów obsługa drukarki jest prosta i nie wymaga fachowej wiedzy, a interfejs jest na tyle intuicyjny, że pozwala rozpocząć proces drukowania w kilka sekund korzystając z tabletu lub komputera. Przewidziano też opcję dla zaawansowanych użytkowników, dzięki którym można wprowadzać dowolne wartości parametrów druku.

FlexFORM-2

Drukarka flexFORM współpracuje ze wszystkimi programami Open Source dostępnymi na rynku, jednak producent zaleca korzystanie z darmowego oprogramowania (Forge lub Forge Mobile na systemy Android ) przygotowanego specjalnie przez 3dproto ze względu na automatyczną kalibrację i opcję samoczynnego ładowania filamentu do drukarki.

flexFORM posiada podgrzewany stół roboczy 200 x 200 mm ze szklaną powierzchnią pokrytą warstwą taśmy kaptonowej, dla lepszego trzymania wydruku.

 

FlexFORM-1

Poniżej przykładowe wydruki z flexFORMa:

FlexFORM-3 FlexFORM-4

Drukarka została wyceniona w przedsprzedaży na kwotę 5999 zł i można ją zamówić na stronie producenta.

Powrót na górę