HP planuje wejść na rynek drukarek 3D

HP planuje wejść na rynek drukarek 3D

Hewlett-Packard pracuje nad rozwojem technologii druku 3D i planuje wejść na rynek drukarek 3D w połowie 2014 roku jak mówi Meg Whitman – CEO firmy HP.

> on March 18, 2010 in San Jose, California.
Meg Whitman

Firma HP już w roku 2010 zaczęła współpracę ze Stratasys, aby opracować i produkować drukarkę 3D oznaczoną logiem HP. Współpraca zakończyła się w 2012 roku, jednak zespół R&D został, aby odkrywać nowe możliwości i technologie druku 3D. Zespół zainteresował się drukiem przy użyciu szkła, które jest jeszcze wyzwaniem dla obecnych drukarek.

Meg Whitman mówi, że zespół HP głównie będzie skupiał się na skróceniu czasu  i zmniejszenia kosztów potrzebnych do wydruku 3D.

Whitman nie spodziewa się, że drukowanie 3D dla ich firmy, stanie się bardzo szybko wielkim biznesem, ponieważ jak mówi „druk 3D jest na razie w powijakach”.

Jeszcze nie ma za wiele szczegółów na temat produktów do druku 3D z logiem HP, ale CEO zapowiada, że będzie to nowa technologia. Co ciekawe, HP ma w swojej ofercie drukarkę laserową z opcją skanowania 3D, jest to model HP TopShot LaserJet Pro M275.

hp planuje wejść na rynek drukarek 3D-2
Drukarka 2D – HP TopShot LaserJet Pro M275

Jak widać, wielkie koncerny oferujące urządzenia do druku 2D, budzą się i próbują nadążać za rynkiem. Rośnie konkurencja, a to może pozytywnie wpłynąć na cenę urządzeń 3D.

źródło: www.theregister.co.uk

Powrót na górę