Jazda próbna wydrukowanym samochodem Local Motors

Jazda próbna wydrukowanym samochodem Local Motors

Local Motors zaprezentuje prawie w całości wydrukowany pojazd na IMTS – Międzynarodowym pokazie technologii produkcji w Chicago w Ilinois, odbywającym się w dniach 8-13 września.

Jazda próbna wydrukowanym samochodem Local Motors-1

W styczniu 2014 roku Local Motors i Laboratorium Oak Ridge National Energy (ORLN) nawiązały współpracę w celu opracowania i dostarczenia technologii do produkcji pojazdu drukowanego w 3D. Po 4 miesiącach projektowania, zespół postanowił wydrukować na próbę część podwozia samochodu.

Jazda próbna wydrukowanym samochodem Local Motors-2

Jazda próbna wydrukowanym samochodem Local Motors-3

Local Motors poinformował ostatnio, że udało się stworzyć cały funkcjonalny prototyp samochodu. Elementy drukowane sklejono i skręcono razem z aluminiową ramą, następnie dodano zasilanie, kontroler i silnik elektryczny wzięty z samochodu Renault Twizy. Zespół zaczął jazdę próbną w której wydrukowany samochód będzie testowany pod względem wytrzymałości i sprawności.

Firma wykorzystuje hybrydowe urządzenie łączące technologię addatywną i subtraktywną, opracowaną przez ORLN, by móc wydrukować niemal każdy potrzebny do projektu element. Urządzenie to wykorzystuje dużej średnicy głowicę przez co może drukować większe obiekty z dużą prędkością. Przecinając cały model na mniejsze elementy, można je wydrukować bez nadmiernych odkształceń termicznych. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu, czas wydruku każdej warstwy jest krótszy.
Jazda próbna wydrukowanym samochodem Local Motors-8

Jazda próbna wydrukowanym samochodem Local Motors-9

Aby można było wydrukować taki pojazd w domu w pomniejszonej skali, Local Motors udostępniło i będzie uaktualniać pliki swojego projektu z opisem do każdego elementu, jakie parametry druku trzeba ustawić, aby wyszedł dobrze.

Wygenerowane pliki gcode zostały udostępnione tutaj, do druku na Makerbot Replicator.

źródło: www.3ders.org

 

Powrót na górę