Od pomysłu do firmy – domowa produkcja na MakerBot

Od pomysłu do firmy – domowa produkcja na MakerBot

Od pomysłu do firmy - domowa produkcja na MarketBox 2-2

Kolejny świetny pomysł został zrealizowany na drukarce 3D MakerBot. Square od jakiegoś czasu oferuje małym przedsiębiorcom urządzenie, które umożliwia przy użyciu telefonów komórkowych czytanie kart płatniczych.

Chris Milnes w swojej działalności bardzo często korzysta z tego udogodnienia, jednak zauważył, że ten mały czytnik ma jedną dość istotną wadę. Czytnikowi brakuje blokady, która unieruchomi urządzenie przy przesuwaniu karty.

Chris, aby zapobiec takiej sytuacji stworzył małe urządzenie, które solidnie blokuje czytnik w gnieździe słuchawkowym. To małe urządzenie nazwał Square Helper, dzięki niemu czytnik jest bezpiecznie zainstalowany, a przesuwanie karty już nie powoduje obracania całego czytnika.

Twórca do zaprojektowania blokady użył oprogramowania SketchUp, a do druku MakerBot Replicator  2. Chris stworzył całą linie produkcyjną w domu.

Dzięki biurowej drukarce może wydrukować 100 sztuk dziennie Square Helper i są one dostępne w jego internetowym sklepie. Koszt jednego Square Helper to 7,99 USD (około 25zł) do wyboru są 3 opcje blokad, biała, czarna i święcąca w ciemności.

Od pomysłu do firmy - domowa produkcja na MarketBox 2-3

 

Jak widać, dzięki drukarce 3D bardzo łatwo można przejść od pomysłu do stworzenia własnego produktu, a później nawet małej linii produkcyjnej w domu.

Powrót na górę