Przedpremiera trzech nowych drukarek Zortrax

Przedpremiera trzech nowych drukarek Zortrax

­­W październiku, w Krakowie zostanie otwarty pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie sklep z drukarkami 3D.  Zortrax zaprezentuje tam nowe rozwiązania i zapowie premierę drukarek, które pojawią się na rynku na początku przyszłego roku. 

Przedpremiera trzech nowych drukarek Zortrax

Z-Store w Krakowie

Z-Store to będzie nie tylko sklep, ale również showroom i miejsce spotkań, w którym odwiedzający będą mogli zobaczyć jak pracuje drukarka 3D, dowiedzieć się więcej na temat tej technologii, wydrukować sobie model lub po prostu spotkać się i porozmawiać. Z-Store będzie też miejscem, w którym organizowane będą szkolenia, warsztaty i spotkania związane z drukiem 3D.

Jak powiedział Rafał Tomasiak, CEO firmy Zortrax, Z-Store będzie miejscem szczególnie ważnym dla projektantów, którzy otrzymają możliwość wydrukowania swoich projektów i prototypów. Najciekawsze modele zostaną wystawione i będą prezentowane wszystkim odwiedzającym.

W czasie otwarcia Z-Store zaprezentowana zostanie również przestrzenna instalacja multimedialna wykonana w technologii druku 3D bazująca na video mappingu oraz interaktywnym podświetleniu LED.

 

Przedpremiera nowych urządzeń

Najważniejszym momentem otwarcia Z-Store będzie jednak przedpremierowa prezentacja nowych rozwiązań nad którymi firma obecnie pracuje oraz zapowiedź trzech nowych drukarek mających pojawić się w najbliższym czasie w ofercie firmy.

Pierwszą z nich będzie mała, elegancka biurkowa drukarka 3D, która, podobnie jak obecny model – Zortrax® M200, drukować będzie w technologii LPD. Drugim urządzeniem będzie zaawansowana maszyna do drukowania 3D skierowana dla odbiorcy profesjonalnego. Drukarka ta będzie większa, będzie też posiadać dwa ekstrudery, z których jeden będzie służył  do tworzenia modelu, a drugi budowania supportu z rozpuszczalnego materiału podporowego. Drukarka ta na swoim pokładzie ma też posiadać wiele zaawansowanych opcji, które nie są obecnie dostępne w modelu M200.

Przedpremiera trzech nowych drukarek Zortrax1

Obie drukarki będą posiadać dedykowaną wersję oprogramowania Z-Suite™ oraz będą mogły wykorzystywać wszystkie obecnie dostępne filamenty dedykowane dla urządzeń Zortrax.

Ostatnią nowością będzie pojawienie się na rynku drukarki 3D pracującej w technologii inkjet, która do druku będzie wykorzystywać płynne polimery utwardzane światłem UV. Technologia ta pozwalać będzie na drukowanie bardzo skomplikowanych modeli, dla których kluczowa jest dokładność wydruku, która w tym urządzeniu będzie wynosić nawet 10 mikronów. Co ważne, materiał podporowy w modelach drukowanych w technologii inkjet będzie można usuwać wodą. Maszyna drukująca w tej technologii przeznaczona będzie głównie dla osób związanych z przemysłem, architekturą, medycyną, stomatologią, protetyką czy jubilerstwem – czyli dla wszystkich tych, dla których ważne są małe, precyzyjne prototypy oraz formy.

 

Rozwój firmy

Nowe urządzenia Zortraxa są efektem długiej i wytężonej pracy oraz wielomilionowych inwestycji – jak dotąd w badania i rozwój firma zainwestowała ponad 3 miliony USD.

Nad wyglądem nowych drukarek Zortraxa pracuje projektant przemysłowy Paweł Czyżewski mający na swoim koncie projekty m.in dla Bugatti i Mazdy. Ostatnio do swojej drużyny zwerbował go Karim Rashid, który został opisany przez magazyn Time jako najsłynniejszy projektant przemysłowy w obu Amerykach. Zortrax uważa, że doświadczenie Pawła pomoże zbudować nowoczesne i funkcjonalne urządzenia.

Zortrax od niedawna jest też łatwiej dostępny dla klientów z USA. Firma nawiązała współpracę z Univest, jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych, za pośrednictwem której drukarka jest tam dostępna również w formie leasingu.

Zortrax jest firmą z Polski, która rozwija się bardzo prężnie i nieustannie poszerza swoją ofertę. Jej potencjał docenił nawet Dell kupując ponad 5 tysięcy drukarek 3D. Miejmy nadzieję, że za oceanem (mimo, że konkurencja jest o wiele większa) powiedzie jej się równie dobrze.

 

Powrót na górę