Wydrukowana inteligentna sukienka Intela

Wydrukowana inteligentna sukienka Intela

Na tegorocznym Intel Design Forum 2014, w San Francisco jedna rzecz szczególnie przykuwała uwagę, była to modelka ubrana w wydrukowaną inteligentną sukienkę pokrytą migającymi światłami.

Wydrukowana inteligentna sukienka Intela-1

Sukienka drukowana była z mieszanki plastiku i silikonu, materiał ten nazywa się TPU. Sukienka została wydrukowana w dwóch częściach. Ozdoby, które pokrywają ubiór, również zostały wykonane w technologii druku 3D.

Sukienka została zaprojektowana przez holenderską projektantkę Anouk Wiprecht, znaną ze swoich futurystycznych projektów, które łączą najnowsze osiągnięcia technologiczne z modnymi kreacjami. W portfolio Anouk można znaleźć projekt „Smoke Dress”, suknie emitującą dym, a także suknię Intimacy 2.0, której elementy mogą robić się przezroczyste.

Wydrukowana inteligentna sukienka Intela-2

Sukienka zaprezentowana na Intel Design Forum 2014 monitoruje aktywność mózgu EEG przez opaskę umieszczoną na głowie, przez co użytkowniczka może kontrolować niektóre funkcje sukienki. Sama sukienka posiada mikrokontroler oparty na procesorze Intel Edison – platformę wykonaną przez Intela, która nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży. Sukienkę można podłączać do różnych urządzeń i Internetu.


Kreacja posiada różne opcje, np. światła włączane przez aktywność mózgu, które przy maksymalnej jasności pobierają aż 120 W. Sukienka jest również wyposażona w aparat fotograficzny wbudowany na wysokości klatki piersiowej, a do jego włączenia trzeba naprawdę mocno wytężyć umysł.

Może za kilka lat, takie inteligentne stroje, sterowane umysłem z wieloma innymi funkcjami trafią na sklepowe półki…

źródło: www.3ders.org

Powrót na górę