BORG Automotive drukuje komponenty niedostępne na rynku

BORG Automotive drukuje komponenty niedostępne na rynku

W gronie firm, które rozszerzyły metody wytwarzania komponentów o ich drukowanie przestrzenne znalazło się przedsiębiorstwo BORG Automotive.

BORG Automotive to prężnie rozwijająca się, europejska grupa przedsiębiorstw, działająca w branży motoryzacyjnej. Jej główna siedziba znajduje się w Danii, a fabryka produkcyjna oraz centrum dystrybucji w Polsce. Firma specjalizuje się w regeneracji, sprzedaży i dystrybucji alternatorów, rozruszników, kompresorów klimatyzacji samochodowej i zacisków hamulcowych do wszystkich popularnych marek samochodów oraz maszyn rolniczych i budowlanych.

Przyjęta strategia działania firmy, oparta na wysokiej jakości pracy i wyrobów gotowych sprawiła, że BORG Automotive jest jednym z europejskich liderów na rynku części regenerowanych. Jednym z ostatnich osiągnięć spółki jest regeneracja alternatorów z funkcją rozruchu, mających zastosowanie w systemach start-stop.

BORG Automotive

Jakość i innowacyjność

Produkcję w fabrykach BORG Automotive zorganizowano zgodnie z metodologią oszczędnościową, w której wszystkie procesy są zoptymalizowane pod kątem wysokiej jakości produkcji i możliwie najkrótszego czasu realizacji zleceń. Firma ściśle monitoruje każdy etap procesu technologicznego, dokładając wszelkich starań, aby użytkownicy byli usatysfakcjonowani z wysokiej jakości produktów.

„Testowanie wytwarzanych produktów jest naturalną częścią naszej działalności. Bardzo dużą uwagę poświęcamy działalności na polu R&D. Nasze laboratorium badawcze pozwala testować produkty przy ekstremalnych obciążeniach oraz w najbardziej skrajnych temperaturach i warunkach pogodowych. Jesteśmy w stanie tworzyć nowe produkty oraz udoskonalać te, które są już dostępne na rynku. Od pewnego czasu w tym procesie wspierają nas również drukarki 3D” – mówi Grzegorz Stępień, Technolog R&D w BORG Automotive.

BORG Automotive drukuje komponenty niedostępne na rynku-3

Elastyczność i redukcja kosztów

BORG Automotive wykorzystuje drukarki VSHAPER 3D w produkcji komponentów z tworzyw sztucznych, które nie są już dostępne na rynku. Elementy wytwarzane w technologii druku wysokotemperaturowego, cechują się podwyższoną wytrzymałością termiczną i mechaniczną. Zlecanie jednostkowej produkcji takich podzespołów na zewnątrz jest zbyt kosztowne, czasochłonne i wymaga obsługi procesów logistycznych.

„Drukarki VSHAPER pozwalają zachować nam elastyczność i niezależność. Redukujemy w ten sposób koszty produkcji i zyskujemy dużą przewagę nad innymi firmami z branży” – dodaje Grzegorz Stępień.

BORG Automotive drukuje komponenty niedostępne na rynku-2

Użytkownicy drukarek w BORG Automotive podkreślają, że o wyborze urządzeń rzeszowskiego producenta zdecydowały jakość, precyzja wydruku oraz sprawność i dostępność serwisu. Bardzo dużą uwagę zwracano również na możliwość pracy urządzenia w trybie ciągłym, co jest niezwykle istotne w przemysłowym zastosowaniu drukarek 3D.

BORG Automotive drukuje komponenty niedostępne na rynku-7

Motoryzacja i rozwój technologii druku 3D

„Coraz więcej firm z branży automotive interesuje się samodzielnym drukowaniem elementów konstrukcyjnych o cechach porównywalnych do metalu. Obserwując rozwój technologii druku 3D w ostatnich latach, można stwierdzić, że branża motoryzacyjna jest jej największym odbiorcą” – mówi Tomasz Szymański, Prezes i założyciel Verashape.

BORG Automotive drukuje komponenty niedostępne na rynku-8

Powrót na górę