Czy protezy kończyn mogą być modne ?

Czy protezy kończyn mogą być modne ?

Eythor Bender, współzałożyciel i dyrektor generalny zespołu UNYQ, chce ponownie zmienić podejście do protetyki, tak aby każdy użytkownik mógł zaprojektować wygląd swojej protezy, która wyraża jego osobowość.

UNYQ-7
Do czasów II Wojny Światowej, kiedy proces wytwarzania protez został uprzemysłowiony, wszystkie protezy były robione ręcznie, dzięki czemu były bardzo drogie ze względu na trudność i czasochłonność ich wykonania. Dzięki opatentowanych przez UNYQ drukowanych nakładek, osoby które straciły kończyny mogą teraz same wpłynąć na wygląd swojej protezy i dowolnie je upiększać.

UNYQ-4

Założona w 2014 roku firma UNYQ z siedzibami w San Francisco, Kaliforni i Sewilli w Hiszpani jest nastawiona bezpośrednio na konsumenta.
Firma stworzyła kolekcję gotowych wzorów protetycznych nakładek, które umożliwiają nadanie protezie unikalnego wyglądu.

UNYQ-3

UNYQ-2

Użytkownicy strony mogą przeglądać kolekcję online i wybrać takie design, który do nich pasuje. Jeśli natomiast, ktoś nie odnajdzie się w gotowych projektach, może podesłać zespołowi UNYQ swoje rysunki, a oni już zajmą się resztą.
Po wybraniu odpowiedniego designu nakładki, UNYQ wydrukuje go na drukarce 3D i przyśle do domu, taka przesyłka – jak podaje firma, trwa od 4 do 6 tygodni. Jeśli ktoś po otrzymaniu nakładki nie będzie zadowolony, zespół obiecuje przyjąć ją z powrotem.

UNYQ-6
Nakładki na protezę wykonane są z poliamidu, w zależności od wybranego projektu i wysokości, średnio ważą 600 gramów.
UNYQ wprowadza 30 limitowanych edycji nakładek, wszystkie drukowane z przeznaczeniem na protezę powyżej kostki. Zespół jeszcze w tym roku planuje wprowadzenie nakładek na protezy stopy.

Drukowane nakładki kosztują od 995 do 1390 dolarów, ale jeśli nakładka ma być zaprojektowana samodzielnie to koszt wzrasta, do 2000 dolarów.

źródło: unyq.com

Powrót na górę