Drukowane trójwymiarowo designerskie lampy

Drukowane trójwymiarowo designerskie lampy

Dazzle lamps to projekt designerskich lamp zaprojektowanych przez belgijskiego projektanta i programisty Corneela Cannaerts. Lampy mogą być drukowane w kolorze przy użyciu techniki modelowania opracowanej przez niego. Lampy na pozór szare po włączeniu światła rozświetlają się kolorami wybranymi i zaprojektowanymi przez klientów.

Dazzle-colour-3D-printed-lamps-by-Corneel-Cannaerts_Dezeen-ss-1

Dazzle-colour-3D-printed-lamps-by-Corneel-Cannaerts_Dezeen-ss-2

Corneel używa do tego projektu kolorowej drukarki 3D firmy ZCorp drukującej z proszku gipsowego. Kolor szary jest stosowany na zewnątrz, natomiast kolorowe wzory są umieszczane wewnątrz lampy. Zniekształcona siatka w formie wielokątów wykorzystywana przy projektowaniu lampy zdecydowanie jest bardziej efektowna niż miałoby to miejscy przy zwykłej jednolitej bryle. Lampa może być zaprojektowana na życzenie klienta zarówno wisząca jak i stojąca.

Dazzle-colour-3D-printed-lamps-by-Corneel-Cannaerts_Dezeen-8

Dazzle-colour-3D-printed-lamps-by-Corneel-Cannaerts_Dezeen-9

Cannaerts opracował własną aplikację dla użytkownika, aby umożliwić każdemu zainteresowanemu zmianę kształtu i rozmiaru lampy. Obecnie aplikacja działa tylko na komputerach, ale projektant planuje stworzenie aplikacji na telefon pozwalającą na zdalne dostosowanie własnych kształtów i kolorów wymarzonej lampy.

Dazzle-colour-3D-printed-lamps-by-Corneel-Cannaerts_Dezeen-19

Dazzle-colour-3D-printed-lamps-by-Corneel-Cannaerts_Dezeen-20

Źródło: Dezeen

Powrót na górę