Kaczka Buttercup dostanie wydrukowaną protezę stopy

Kaczka Buttercup dostanie wydrukowaną protezę stopy

Kaczka, której zostanie wydrukowana silikonowa noga

Dzięki technologii druku 3D kaczka dostanie protezę stopy i drugą szanse na swobodne chodzenie. Zwierzęta które rodzą się bądź tracą jakieś części ciała, dzięki drukowi 3D i pomocy życzliwych ludzi mają szanse na normalne poruszanie się. Feathered Angels Waterfowl Sanctuary to organizacja non –profil która opiekuje się kaczkami oraz gęsiami, ostatnio pomaga kaczce, która urodziła się bez lewej pełnej kończyny, przez co była narażona na liczne skaleczenia i infekcje.

Kaczka, której zostanie wydrukowana silikonowa noga-6

Kaczka, której zostanie wydrukowana silikonowa noga-3

Kaczce został zaprojektowany model protezy stopy. Wydrukowany model posłuży do tworzenia formy do odlewu końcowego protezy.  Kaczka o imieniu Buttercup ma nawet założoną swoją stronę na facebooku, na którym opisywany jest na bieżąco stan i postępy prac nad planowanym stworzeniem gotowej protezy stopy. Buttercup wzbudza dużo pozytywnych emocji i ma wielu dopingujących tej akcji fanów, ponad 8,5 tys. osób polubiło jej fanpage – Świat druku 3D również nie omieszkał tego zrobić.

W ostatni czwartek organizacja uzyskała niezbędne materiały do stworzenia takiej stopy, czekamy z niecierpliwością na rezultaty.

Kaczka, której zostanie wydrukowana silikonowa noga-2

Kaczka urodziła się 9 listopada 2012 roku, na zdjęciu powyżej jeszcze mała Buttercup w ochronnej skarpecie.

Przeczytane na – huffingtonpost

Powrót na górę