Strona świat druku 3D powstała z zamiłowania i ciekawości do nowych technologii. Temat drukowania 3D całkowicie nas pochłonął i chcielibyśmy podzielić się z Wami wiedzą na ten temat oraz nowościami i ciekawostkami znalezionymi w sieci. Wierzymy, że druk 3D ma ogromny potencjał w wielu dziedzinach życia począwszy od domowego użytku poprzez nowoczesne i skomplikowane  prototypy, aż po zaawansowane możliwości w medycynie. Zastosowania tej technologii są niemalże nieograniczone, dlatego myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, inżynierowie potrzebujący fachowej i rzetelnie opracowanej informacji, jak również osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z drukiem 3D, którzy chcieliby od podstaw znaleźć jej praktyczne zastosowanie.

Stronę prowadzimy kameralnie, we dwie osoby, dlatego ilość artykułów nie jest tak duża jaką chcielibyśmy publikować jednak właśnie dlatego staramy się publikować wyłącznie najciekawsze informacje.

A oto my:

 

Wojtek Droździewicz

Z zamiłowania konstruktor, który zamiast facebooka zawsze ma otwarty jakiś program do projektowania. Ta pasja zaprowadziła go na AGH, gdzie po 6-letnim toku studiów ukończył Mechanikę i Budowę Maszyn. Najchętniej rysuje w Inventorze, z ciekawości w SolidWorksie, z obowiązku w Catii. Kompletny wariat jeśli chodzi o tworzenie nowych projektów, którego autentycznie boli nicnierobienie.  Ostoja cierpliwości jeśli chodzi o problemy techniczne, jednak całkowity narwaniec w podróżach, potrafiący spakować plecak i o północy wyruszyć na wycieczkę – najlepiej górską. Rowerowo-wspinaczkowy maniak dla którego nie ma słowa zmęczenie i rzeczy niemożliwych.

 

Agnieszka Jamróg

Urodzona buntowniczka, jednak z jasno określonymi zasadami. Uwielbia gdy jej grafik pęka w szwach, a każdą dłuższą wolną lukę wypełnia wypadem w góry lub na rower. Potrafi zajmować się milionem rzeczy na raz i w każdą rozpoczętą czynność włożyć 100% zaangażowania. Mimo, że ukończyła UEK nie przestanie uczyć się nowych rzeczy. Zawsze z milionem pomysłów, uśmiechem na twarzy i książką. Trochę z konieczności musiała się zaznajomić z drukiem 3D, gdyż szalenie lubi spędzać czas z Wojtkiem, a ten potrafi o tym gadać godzinami. Wytwarza on jednak tak pozytywne fluidy i zaangażowanie, że zainteresowanie przyszło samo. Teraz ze szczerej ciekawości czyta i pisze o druku przestrzennym, nieustannie nie mogąc wyjść z podziwu nad możliwościami jakie on oferuje.