Shapify.me – nowa usługa skanowania 3D przy użyciu kontrolera Kinect

Shapify.me – nowa usługa skanowania 3D przy użyciu kontrolera Kinect

Firma Artec Group poinformowała o wprowadzeniu nowej usługi skanowania 3D, która pozwala na stworzenie swojej drukowanej trójwymiarowo figurki, nie wychodząc nawet z domu.

Shapify.me nowa usługa skanowania 3D przy użyciu Kinect-2

Jedynym wymaganym elementem jest kontroler Kinect firmy Microsoft zarówno dla konsoli Xbox 360 jak i dla systemu Windows. Wszystko co trzeba zrobić, to poprawnie ustawić Kinect i wykonać proste instrukcje głosowe, które prowadzą krok po kroku w procesie skanowania.

Shapify.me nowa usługa skanowania 3D przy użyciu Kinect

Gdy cały proces skanowania się zakończy, dane po przetworzeniu są wysłane na stronę Shapify.me. Następnym krokiem jest zamówienie gotowego wydruku 3D figurki , która przyjdzie w ciągu kilku dni na wskazany adres (podejrzewam, że dla Polski ten czas będzie znacznie dłuższy, chyba, że doczekamy się takiej firmy również u nas ).

Shapify.me nowa usługa skanowania 3D przy użyciu Kinect-3

Figurka jest w skali 1:20 naszego wzrostu, a więc ma ok. 5-7cm wysokości. Każda figurka zostanie wydrukowana przy użyciu białego i kolorowego tworzywa sztucznego dostarczanego przez Sculpteo.

Drukowana figurka kosztuje 44 euro i co ciekawe firma deklaruje bezpłatną wysyłkę również na terenie Europy. Obecnie Shapify.me nie pozwala na zapis stworzonych skanów 3D, mogą one służyć jedynie do zamówienia.

Poniżej krótki tutorial, a tu można pobrać aplikację Shapify.me.

źródło: shapify.me

Powrót na górę