Urządzenie łączące filament do drukarek 3D

Urządzenie łączące filament do drukarek 3D

Każdy, kto używa drukarki 3D, doświadczył lub niedługo doświadczy, końca filamentu podczas drukowania. Jest to dość duży problem, ponieważ przy wielogodzinnym lub wielodniowym  druku, niedokończony model jest do wyrzucenia, a próby łączenia filamentu np. zapalniczką, nie zawsze dają wymierne efekty.

Urządzenie łączące filament do drukarek 3D-1

Pedro M. Librero to projektant przemysłowy, miał ten sam problem z ciągle kończącym się filamentem i przez to nieudanymi wydrukami, w końcu postanowił coś wymyślić.

Librero opracował proste urządzenie, które łączy 2 różne filamenty w całość. Urządzenie posiada element grzejny na samym środku, a reszta jego obudowy wychładza filament tak szybko jak to możliwe. Filament nadtapia się tylko w niewielkiej części łączenia, a później jest szybko chłodzony, aby uzyskać stały kształt i niezmienną średnicę, co jest niezwykle ważne, ponieważ może dojść do zapchania głowicy drukarki 3D.

Urządzenie łączące filament do drukarek 3D-2

Aby użyć tej spawarki tworzywa, wystarczy podłączyć go do zasilania i wstrzymać drukowanie. Z jednej strony włożyć kończący się filament, a z drugiej nowy. W mniej niż minutę od podłączenia do zasilania, urządzenie rozpoczyna pracę.

Librero przez Indiegogo zbiera fundusze na uruchomienie produkcji masowej urządzenia. Do tego celu potrzebuje 3,500  €.

Urządzenie działa ze wszystkimi popularnymi filamentami, w tym: ABS, PLA, elastyczne PLA, PVA, Nylon. Będzie też dostępny w dwóch wymiarach , na średnicę 1.75mm i 3mm. Dzięki ten spawarce filamentu, można mieszać również kolory i tworzyć kolorowe wydruki.

Na Indiegogo urządzenie jest dostępne za kwotę 59 €, w tym wliczone są koszty przesyłki praktycznie na cały świat, zakończenie kampanii ustalone jest na 6 sierpnia.

Źródło:  www.fuseclamp.com

 

Powrót na górę