PriPla czyli drukuj i baw się 3D

PriPla czyli drukuj i baw się 3D

28.06 - start marki PriPla - drukarka 3D28 czerwca we Wrocławiu wystartowała PriPla – nowa marka spółdzielni socjalnej PANATO, związana z projektowaniem oraz drukiem 3D. Spółdzielcy postanowili wykorzystać potencjał przestrzennego drukowania do produkcji m.in. nietypowych gadżetów. PriPla czyli Print&Play ma inspirować i zachęcać do zabawy drukiem 3D. Dizajnerskie upominki czy nietuzinkowe dodatki do wnętrz będzie można zamówić on-line, bądź też zaprojektować własny przedmiot i wydrukować go w PRACOWNI PANATO na wrocławskim Nadodrzu.

28.06 - start marki PriPla

Samą technologię drukowania przestrzennego wykorzystuje się w przemyśle i nauce od dłuższego czasu. Rewolucyjna zmiana polega na tym, że drukarka 3D stała się narzędziem, którym w teorii może posłużyć się każdy i każdy może ją mieć na własny użytek. Jak jest w praktyce? Obsługa drukarki wymaga znajomości specjalistycznych programów, a sama maszyna to dosyć wymagające urządzenie. Mimo to niebawem technologia ta może zawitać do wielu domów, ponieważ na rynku pojawiają się nie tylko coraz tańsze, ale również coraz prostsze w obsłudze drukarki 3D. Już teraz marki takie jak PriPla umożliwiają drukowanie na własny użytek zarówno customizowanych gadżetów, jak i autorskich projektów.

28.06 - start marki PriPla2

„Naszą ofertę kierujemy do osób ceniących indywidualność i nowoczesność, a także biur architektonicznych, projektantów i artystów” – tłumaczy Natalia Polakowska, projektantka PriPla i prezes zarządu WSS PANATO – „W PANATO stawiamy na rozwój, poszukiwanie nowych rozwiązań i eksperymenty. Druk 3D daje duże pole do popisu – nam i naszej wyobraźni.”

Działająca od ponad roku spółdzielnia socjalna PANATO specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nietypowych gadżetów, opakowań oraz elementów wyposażenia wnętrz, jak również prowadzi konsultacje w zakresie aranżacji przestrzeni, warsztaty z sitodruku, fotografii czy recyklingu.

Drukarki 3D oraz projekt druku

W czerwcu w PRACOWANI PANATO odbył się cykl spotkań poświęcony technologii druku 3D pod hasłem „TRZY DE…, CZYM I Z CZYM TO SIĘ JE?”

„Udostępnienie w Internecie programów do obsługi drukarek 3D oraz instrukcji ich budowy, umożliwia realizację koncepcji, które często pozostawały w sferze marzeń samego projektanta. Niektóre z nich okazywały się zbyt kosztowne w produkcji, a inne po prostu nieosiągalne przy zastosowaniu dostępnych wówczas technik” – dodaje Polakowska.

PriPla_drukarka 3D i logo PANATO

W piątek 28 czerwca zespół PriPla uroczyście zainaugurował swoją działalność w PRACOWNI PANATO. Z tej okazji zorganizowano między innymi pokazy druku 3D, prezentację wydrukowanych w tej technologii gadżetów oraz spotkania z przedstawicielami firmy ZMorph, produkującej drukarki 3D. Nie zabrakło również dobrej muzyki i kącika fotograficznego, w którym można było zrobić sobie zdjęcia z użyciem kolorowych okularów i innych akcesoriów wyprodukowanych przez PriPla.

PriPla_mini krzesełka z drukarki 3D_DOMAR

 

 

Wrocławski krasnal z okularami z drukarki 3D

Informacje na temat marki PriPla:

www.panato.org

www.pripla.pl

www.facebook.com/PriPla.PrintPlay

 

 

Powrót na górę