Mirai Suenaga – interaktywna japońska lalka

Mirai Suenaga – interaktywna japońska lalka

interaktywna japonska lalka

Interaktywna lalka drukowana w 3D, sterowana ze smartfona, ma 60 cm wysokości. Lalka jest wzorowana na Mirai Suenaga – jednej z postaci anime w kulturze Japońskiej.Mirai Suenaga, pojawiła się na ekranach w 2007 roku, gdzie występowała w japońskich grach, anime, a nawet stała się maskotką na kartach elektronicznych w Malezyjskim systemie płatności o nazwie Touch N Go.

interaktywna japonska lalka-4

Danny Choo pracuje nad prototypem inteligentnej lalki używając technologii druku 3D, projekt jest już ukończony w 70%.

Choo używa oprogramowania ZBrush do projektowania ciała. Następnie dane eksportowane są do programu 3D’s Max , gdzie Choo weryfikuje,  czy  wszystkie ruchome elementy do siebie pasują.  Dzięki Netfabb przygotowane pliki STL są wysyłane do drukarki 3D. Druk odbywa się w technologii SLA (Stereolitografia). Całkowity koszt wydruku wynosi 769 euro.

interaktywna japonska lalka-5

interaktywna japonska lalka-3

Na poniższym wideo bardziej szczegółowo jest pokazane jak drukowane są poszczególne elementy

Inteligentna lalka wszystkie elementy robotyki ukryte ma pod miękką skórą z winylu. Posiada 24 siłowniki do sterowania ruchem nóg, rąk i ramion. Sterownik jest niestandardowej budowy i został zainstalowany w zdejmowanej głowie. Zamontowane czujniki wykrywają dotyk, dźwięk, obraz, a nawet lokalizację.

interaktywna japonska lalka-8

interaktywna japonska lalka-7

Ramiona i stawy łokciowe zrobione są przy użyciu maszyn CNC. AeonFrame utrzymuje siłowniki i układ zasilania jednocześnie umożliwiając płynny ruch.

Choo pracuje nad rozwojem oprogramowania, które kontrolowałoby wszystkie z 24 siłowników, a szczęśliwi posiadacze będą mogli sterować lalką ze smartphona.

interaktywna japonska lalka-2

interaktywna japonska lalka1

interaktywna japonska lalka-6

Danny planuje masową produkcję, która będzie wykonywana za pomocą formowania wtryskowego. Technologia ta jest bardziej odpowiednia do produkcji masowej niż druk 3D, używany zazwyczaj do szybkiego prototypowania.

Można śledzić postępy budowy lalki na blogu.

Powrót na górę