Wygraj drukarkę 3D ! – konkurs noworoczny CadXpert

Wygraj drukarkę 3D ! – konkurs noworoczny CadXpert

Zapraszamy wszystkie szkoły w Polsce do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez firmę CadXpert, w którym główną nagrodą jest drukarka 3D MakerBot Replicator Mini

Wygraj drukarkę 3D – konkurs noworoczny CadXpert-slid

Nowe technologie wkroczyły już we  wszystkie dziedziny naszego życia, dlatego ważne jest przygotowanie dzieci już od najmłodszych lat na zapoznanie się z nimi. Szybkie zmiany wymagają szybkich reakcji i najnowszych wdrożeń jakim jest m. in. druk 3D, dlatego istotne  jest aby rozwinąć u dzieci zmysł technologicznego myślenia.

Bezsprzecznie druk 3D to najszybciej rozwijająca się technologia, a jednocześnie najciekawsza, gdyż pozwala nam na realizację nowych pomysłów i otrzymywanie gotowych produktów w bardzo krótkim czasie. Nie potrzeba już wyjazdów do centrów eksperymentu – każda szkoła ma teraz szansę na posiadanie własnej drukarki 3D. Drukowanie 3D może pomóc rozwijać te dziedziny nauki, które są najbardziej pożądane przez przyszłych pracodawców tj. nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka. Realizowanie pomysłów uczniów pozwala rozwinąć ich kreatywne myślenie, a zaciekawienie nową technologią doprowadzi do lepszego zaangażowania.

Firma CadXpert przygotowała noworoczny konkurs w którym nagrodą jest drukarka 3D MakerBot Replicator Mini 

Specyfikacja:

  • technologia – FDM
  • przestrzeń drukowania – 10 cm x 10 cm x 12,5 cm
  • minimalna wysokość warstwy – 0,2 mm
  • średnica dyszy – 0,4 mm
  • średnica filamentu – 1,75 mm
  • wbudowana kamera
  • materiał – PLA

Zadanie konkursowe:

Przygotowanie krótkiej ( ok. pół strony A4) odpowiedzi na pytanie:

„Jak wykorzystałbyś drukarkę 3D w swojej szkole i dlaczego to właśnie Twoją szkołę powinniśmy wybrać?”

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 20 stycznia 2016 r. na adres: edu@druk3d.cx – możliwa jest tylko jedna aplikacja na szkołę! Regulamin do konkursu znajduję się tutaj

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 stycznia 2016 r. po czym 29 stycznia 2016 r. odbędzie się uroczyste przekazania nagrody dla zwycięskiej szkoły.

 

AKTUALIZACJA:

W związku z napływającymi licznymi prośbami o przedłużeniu terminu konkursu, argumentowanymi długą przerwą świąteczna oraz zbliżającymi się feriami zimowymi, w których szkoły nie pracują, organizator konkursu przedłuża termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 29.02.2016 r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 7 marca, po czym 11 marca odbędzie się uroczyste wręczenie głównej nagrody dla zwycięskiej szkoły.

Konkurs skierowany jest do wszystkich szkół w Polsce:

I. Szkoły podstawowe
II. Gimnazja
III. Szkoły ponadgimnazjalne:
a. Liceum ogólnokształcące
b. Technikum
c. Zasadnicza szkoła zawodowa
d. Liceum plastyczne

Zachęcamy gorąco do konkursu, można zdobyć bardzo fajne urządzenie za odrobinę kreatywności : )

Powrót na górę