Konferencja „Drukowanie 3D – nowy kierunek w polskim przemyśle”

Konferencja „Drukowanie 3D – nowy kierunek w polskim przemyśle”

Jak przyspieszyć proces powstawania produktu? Czy opłaca się wdrożyć druk 3D w firmie? Jaką technologię i jakie materiały wybrać? Lepiej kupić drukarkę, czy zlecać wydruki podwykonawcom? Jakie są najnowsze trendy w druku 3D? Odpowiedzi na te i inne pytania padną podczas konferencji „Drukowanie w 3D – nowy kierunek w polskim przemyśle” organizowanej 14 stycznia 2015 roku w Centrum Konferencyjnym PIAP, przy Al. Jerozolimskich 202 w Warszawie.

Konferencja „Drukowanie w 3D – nowy kierunek w polskim przemyśle”

Prelegentami podczas konferencji będą m.in. eksperci z Politechniki Rzeszowskiej i Krakowskiej, przedstawiciele PIAP design, przedstawiciele firm: ProSolutions Majewscy – oficjalnego dystrybutora drukarek 3D i centrów wytwórczych 3D Stratasys oraz 3D Lab –  autoryzowanego dealera 3D Systems. Ważnym punktem programu, który pozwoli pokazać, na jakim etapie drukowanie trójwymiarowe jest rozwinięte w różnych branżach, będą prelekcje przedstawicieli firm produkcyjnych.

Organizatorem wydarzenia jest PIAP design, należący do Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP – polskiego centrum robotyki i automatyki. PIAP design to miejsce, w którym kompleksowo realizowane są nietypowe zlecenia dotyczące druku 3D dla przemysłu i dla innych branż. Wystarczy mieć w głowie pomysł, a zespół ekspertów – designerów, projektantów i technologów – go wytworzy. Zaprojektuje, dobierze materiały i odpowiednią technologię, przeprowadzi niezbędne testy, a następnie wykona produkt finalny w postaci wydruku 3D. PIAP design oferuje też pomoc w pozyskiwaniu funduszy na realizację wydruków 3D.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia: www.design.piap.pl

 

Powrót na górę