Panasonic opracował drukowane nakładki na aparaty Lumix

Panasonic opracował drukowane nakładki na aparaty Lumix

Fotografia w ostatnim czasie stała się bardzo popularna, codziennie na rynku pojawiają się aparaty o niezwykłych możliwościach, a także nieprzeciętnym wyglądzie, Panasonic wpadł na coś oryginalnego.

Projektanci Panasonica poszli za modą i stwierdzili, że aparat może ładnie wyglądać i być równocześnie indywidualnie dopasowany do właściciela. Drukowane nakładki na korpus kompaktowych aparatów bezlusterkowych Lumix GM1 będą umożliwiać użytkownikom dopasowywanie indywidualnego wyglądu aparatu.

Panasonic opracował drukowane nakładki na aparaty Lumix-1

Skrócona specyfikacja Aparatu Lumix GM1 

  • kompakt cyfrowy z wymienną optyką
  • sensor: 4/3 Live MOS, 16 Mpx
  • ISO do 25600
  • procesor: Venus Engine
  • rejestracja filmu: AVCHD – 1920 x 1080, 1280 x 720
  • monitor LCD TFT 3 cale
  • złącza: AV/USB 2.0, wyjście HDMI, wejście mikrofonu stereo, Wi-fi
  • magnezowa obudowa

Nakładki aparatu zostały opracowane i stworzone przy współpracy firmy Panasonic z niemieckim studio designerskim WertelOberfell i belgijską firmą Materialise. Ich pełny zakres niestandardowych obudów zaprezentowano na targach Photokina w Kolonii w Niemczech pod koniec września. Nakładki zostały wykonane przy użyciu technologii SLS.

Panasonic opracował drukowane nakładki na aparaty Lumix-3
Secesja – źródło WertelOberfell
Panasonic opracował drukowane nakładki na aparaty Lumix-5
Modernizm – źródło WertelOberfell
Panasonic opracował drukowane nakładki na aparaty Lumix-4
Epoka cyfrowa – źródło WertelOberfell

Trzy różne nakładki mają odzwierciedlać szczególny okres w historii fotograficznej. Jan Wertel – jeden z projektantów z WertelOberfell powiedział „Projekt został zainspirowany przez różne epoki projektowe, takie jak secesja, modernizm i epoka cyfrowa” .

Panasonic opracował drukowane nakładki na aparaty Lumix-slid
źródło WertelOberfell

Mówiąc o współpracy, Jurgen Laudus, dyrektor działu druku 3D firmy Materialise, powiedział, że „drukowanie 3D wprowadziło nowy sposób myślenia w projektowaniu i produkcji. To było ekscytujące pracować z firmą Panasonic i WertelOberfell, aby w pełni zbadać swobodę projektowania i korzyści ewentualnej opłacalności produkcji małych serii. Ta technologia wyraźnie okazała się idealna dla niestandardowych części do aparatów Lumix jakie stworzyliśmy”

Niestety, żaden z trzech partnerów nie ujawnił, kiedy drukowane nakładki będą dostępne.

źródło: www.materialise.com

Powrót na górę