Warsztaty 3D Hubs co-polyester w Krakowie – relacja

Warsztaty 3D Hubs co-polyester w Krakowie – relacja

Dnia 16 kwietnia w makerspace Wytwórnia w Krakowie miały miejsce warsztaty druku 3D poświęcone co-poliestrowym materiałom Colorfabb, organizowane przez 3D Hubs.

Warsztaty 3D Hubs-5

3D Hubs jest największą na świecie platformą świadczącą usługi lokalnego druku 3D, pośredniczy ona między osobami chcącymi coś wydrukować a posiadaczami drukarek 3D – hubami. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 30 000 drukarek 3D na całym świecie, a ponad miliard ludzi ma za pośrednictwem platformy dostęp do drukarki 3D w odległości parunastu kilometrów od swojego miejsca zamieszkania.

3D Hubs

Warsztaty zorganizowane zostały wspólnie z 3D Kreator, producentem nagradzanej drukarki 3D Motion, która była prezentowana podczas ich trwania. Uczestnicy dowiedzieli się czym są co-poliestry, w jakich zastosowaniach najlepiej się sprawdzają i jak z nich drukować, zobaczyli prototypy głowicy panoramicznej, maski przeciwpyłowej i urządzenia ortopedycznego wykonane przez Custom Shapes, poznali ofertę Wytwórni, a w przerwie wymieniali się doświadczeniami przy smacznych przekąskach i napojach.

Warsztaty 3D Hubs-1

 

Miałem przyjemność gościć na tych warsztatach i dowiedzieć się kilku ciekawych nowości z branży. Dla każdego uczestnika zostały przygotowane próbki materiałów co-poliestrowych firmy Colorfabb do przetestowania na swojej drukarce. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji:

 

Powrót na górę