Zortrax planuje drukować z żywicy

Zortrax planuje drukować z żywicy

Zortrax pracuje nad trzema nowymi modelami drukarek 3D. Dwie z nich będą nawiązywały do M-200, czyli najważniejszej drukarki 3D w dorobku firmy. Natomiast trzecia drukarka nad którą pracuje zespół będzie wykorzystywać do druku żywicę.

Zortrax planuje drukować z żywicy
fot. Zortax

Firma uzyskane środki z emisji obligacji przeznaczy na realizacje projektów drukarek, informuje Tomasz Drosio – Business Development Manager. Premiera urządzeń planowana jest na końcówkę tego roku.  Pierwsza drukarka M-120 będzie okrojoną wersją M-200, natomiast druga będzie nową generacją M-200 przeznaczoną do przestrzeni biurowych.

Najistotniejszym jednak urządzeniem nad którym pracuje Zortrax będzie drukarka 3D drukująca z żywicy w pełnej palecie barw CMYK. Wydruki z żywicy będą bardzo wysokiej jakości (dokładność rzędu 20-50 mikronów), a ponadto wielokolorowe.

Olsztyńska firma chce zaprezentować również siedem nowych rodzajów materiałów, które będą kompatybilne z M-200, w tym również Z-NYLON.

Gdy czyta się o Polskiej firmie, która w zawrotnym tempie wkracza na rynek światowy ze swoją produkcją to nie pozostaje nic innego jak pękać z dumy. Trzymamy kciuki!

 

Źródło: Evertiq

Powrót na górę