NRG3: Klucz rolkowy z elementami drukowanymi 3D

NRG3: Klucz rolkowy z elementami drukowanymi 3D

Nowy klucz NRG3 zamiast przekładni zapadkowej, wykorzystuje rolki. Walce są silniejsze, szybsze i wygodniejsze w użyciu.  

NRG3-1

Taka konstrukcja zapewnia brak przeskoku zapadki jak to jest w tradycyjnym kluczu, a co za tym idzie, dokręcenie śruby w ciasnym miejscu nie stanowi problemu. NRG3 może funkcjonować w warunkach dużego momentu obrotowego i obciążenia pozaosiowego.

Klucz ten jest idealny do montażu zestawów drukarek, samolotów RC, silników, rowerów, robotów, urządzeń, a także wszędzie tam gdzie wymagane jest precyzyjne narzędzie.

Jak to działa?

NRG3-2

Konstrukcja NRG3 działa na zasadzie kompresji, a nie ścinania. Podczas obracania uchwytu, rolki ściśnięte są między wrzecionem a głowicą. To działanie blokuje sprzęgło i może przenieść duże ilości momentu obrotowego.

Przełącznik kierunku obrotów

NRG3-3

NRG3 posiada mechanizm który pozwala odwrotny kierunek blokady sprzęgła. Dźwignia zmiany kierunku znajduje się na części górnej klucza.

Elementy drukowane 3D

Celem projektanta jest promowanie na świecie technologii druku trójwymiarowego. Roller Clutch Tools współpracuje z Solid Concepts, która zapewnia zarówno prototypy jak i części do produkcji wykonane w technologii SLS.

NRG3-4

Ponadto firma współpracuje z PrintRbot zapewniającej przedłużenie uchwytów klucza wykonanych z materiału ABS w technologii FDM.

NRG3-5

„Obecne klucze zapadkowe są technicznie przestarzałe, ich konstrukcja wymaga poważnej odnowy” mówi zespół.

Więcej o projekcie tutaj.

Powrót na górę