BetAbram prezentuje drukarki do budowy domów

BetAbram prezentuje drukarki do budowy domów

Firma BetAbram z Krsko ze Słowenii zaprojektowała trzy różnej wielkości drukarki przeznaczone do budowy elementów domów.

BetAbram prezentuje drukarki do budowy domów-1

Istnieje wiele rzeczy, które można zrobić za pomocą drukarek 3D, teraz dzięki BetAbram można wydrukować elementy domu z betonu. Architekci w Amsterdamie przy pomocy drukarki 3D rozpoczęli budowę pełnowymiarowego domu już w styczniu 2014 roku, co zostało wspomniane w tym artykule. W kwietniu chińska firma zademonstrowała osiedle 10 domów wydrukowane olbrzymią drukarką w mniej niż 24 godziny.

Obecnie zespół zaprojektował drukarki BetAbram o trzech różnych wymiarach: P1, P2 i P3. Poniżej porównanie wymiarów drukarek:

BetAbram prezentuje drukarki do budowy domów-2

Zespół projektantów planuje wypuścić na rynek najmniejszą z nich P3 już na przełomie lipca/sierpnia 2014 roku. Przybliżona cena tego urządzenia to 12 000 euro.

BetAbram prezentuje drukarki do budowy domów-3

BetAbram prezentuje drukarki do budowy domów-4

BetAbram prezentuje drukarki do budowy domów-5

Zespół ma już zbudowane wszystkie trzy modele drukarek, ale wciąż rozwija oprogramowanie dla większych BetAbram P1 i P2.  Urządzenia wydrukowały już wiele małych obiektów, miniaturowych domów i rzeźb, na prawdziwe domy trzeba jeszcze poczekać przez wciąż rozwijane na chwilę obecną oprogramowanie. Zespół zapowiada wypuszczenie dwóch większych modeli drukarek we wrześniu 2014 roku.

BetAbram prezentuje drukarki do budowy domów-6

Drukarki do budowy domów zaczynają pojawiać się na całym świecie, jeszcze niedoskonałe i wymagające czasu, ale powoli można sobie wyobrażać coraz więcej budynków i osiedli stworzonych przy ich pomocy.

źródło: betabram.com , www.3ders.org

Powrót na górę