Canon prezentuje drukarkę 3D dla profesjonalistów

Canon prezentuje drukarkę 3D dla profesjonalistów

Podczas odbywającej się IX edycji targów Dni Druku 3D w Kielcach (28-30 marca), Canon zaprezentował swoją ofertę profesjonalnych rozwiązań 3D.

Canon prezentuje drukarkę 3D dla profesjonalistów slijder
 Stoisko Canon na Dni Druku 3D w Kielcach 2017

Na stoisku Canon oraz firmy SMATRTECH 3D można było zobaczyć innowacyjne zastosowania profesjonalnych rozwiązań druku i skanowania 3D. Urządzenia prezentowane podczas targów to m.in. zaawansowana drukarka ProJet 2500 Plus z oferty Canon oraz skanery SMARTTECH 3D do cyfrowego odwzorowania obiektów.

Połączenie rozwiązań obu firm w jeden spójny ekosystem pracy pozwala zaprezentować funkcjonalności drukarek i skanerów 3D w zakresie precyzyjnego i efektywnego kosztowo odtwarzania, a następnie produkcji elementów, takich jak narzędzia czy zużyte elementy maszyn. Tego typu procesy stosuje się także w kryminalistyce (m.in do odtwarzania śladów jak np. odcisk buta na śniegu).

Canon prezentuje drukarkę 3D dla profesjonalistów ProJet MJP 2500
Elementy wydrukowane na drukarce 3D – ProJet 2500 Plus

Na uwagę zasługuje fakt, że Canon, jako jedyny dostawca rozwiązań druku 3D w Polsce, posiada certyfikat ISO 9001, który potwierdza spełnianie międzynarodowych norm zarządzania jakością.

 

ProJet 2500 Plus

Prezentowana podczas targów DNI DRUKU 3D drukarka ProJet 2500 Plus to rozwiązanie drukujące w technologii MJP (Multi Jet Printing). Drukarki ProJet MJP 2500 przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań projektowych – technologia ta sprawdza się doskonale w takich obszarach jak prototypowanie, projektowanie czy badanie przepływów.

Canon prezentuje drukarkę 3D dla profesjonalistów ProJet MJP 2500
Drukarka 3D – ProJet 2500 Plus

Wykorzystanie technologii druku z fotopolimerów akrylowych utwardzanych światłem UV sprawia, że urządzenie pozwala tworzyć modele o wysokiej dokładności wymiarowej i gładkiej powierzchni. Dodatkowo dedykowane oprogramowanie ma możliwość automatycznej optymalizacji procesu, samo generuje konieczne struktury podtrzymujące model, szacuje zużycie materiału oraz czas potrzebny na wykonanie zadania.

Canon prezentuje drukarkę 3D dla profesjonalistów - ProJet MJP 2500
Elementy wydrukowane na drukarce 3D – ProJet 2500 Plus

Więcej informacji o ofercie rozwiązań i usług 3D Canon znajduje się na stronie www.canon.pl/3d

 

O firmie Canon Europe

Firma Canon została założona w 1937 roku specjalnie w celu produkowania aparatów fotograficznych. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań, od cyfrowych aparatów kompaktowych i lustrzanek do obiektywów telewizyjnych i przenośnych rentgenów, a także urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek produkcyjnych wspieranych przez szereg usług o wartości dodanej.

Canon inwestuje znaczne środki w prace badawczo-rozwojowe, aby dostarczać  innowacyjne produkty i usługi w celu spełnienia kreatywnych potrzeb klientów. Od fotoamatorów do profesjonalnych drukarni, każdy klient firmy Canon może realizować swoje własne pasje.

 

Powrót na górę