Nowe plany i inwestycje firmy LUXeXceL, drukującej soczewki

Nowe plany i inwestycje firmy LUXeXceL, drukującej soczewki

Firma LUXeXceL zapowiedziała kilka nowych inwestycji, które zagwarantują rozwój rynku drukowanych elementów optycznych.

W ramach przypomnienia powiemy, że firma drukuje okulary razem z soczewkami za pomocą technologii „Printoptical”. Opatentowana przez firmę technologia pozwala na drukowanie przestrzennych, gładkich optycznie powierzchni i pełnych kolorowych struktur bez konieczności obróbki wykańczającej takiej jak polerowanie, szlifowanie czy farbowanie produktu.

Dla pokazania co potrafi nowa technologia, firma LUXeXceL wydrukowała okulary z gładkimi soczewkami i ramkami wykonanymi w jednym cyklu drukowania.

Nowe plany i inwestycje firmy LUXeXceL, drukującej soczewki3

 

Proces drukowania soczewek

Sam proces drukowania soczewek pozostał bez zmian. Przezroczyste kropelki polimeru światłoutwardzalnego są wyrzucane przez głowicę, a następnie utwardza się je silnymi lampami, emitującymi wiązkę światła ultrafioletowego. Wydrukowane elementy mogą zawierać przezroczyste pryzmaty lub soczewki, jak i pełne kolorów grafiki 3D i tekstury. Jednak nowy proces”CAD-to-Optic” jest o wiele precyzyjniejszy i umożliwia szybsze drukowanie.

Okulary wydrukowane 3D razem z soczewkami-2
Nowy materiał

Firma ponadto ogłosiła wprowadzenie nowego polimeru „Lux-OptiClear „, umożliwiającego drukowanie elementów optycznych wysokich na 20 mm. Ten materiał umożliwia drukowanie idealnie gładkich powierzchni o przepuszczalności światła do 96,9%.

Nowe plany i inwestycje firmy LUXeXceL, drukującej soczewki2

 

Nowy system produkcyjny pozwoli firmie zaoferować szybki i skuteczny serwis dla prototypów i produkcji optyki. Proces pozwoli na pełną elastyczność i zamówienie indywidualnie dopasowanych soczewek. Według firmy, małe serie lub pojedyncze egzemplarze mogą być gotowe nawet w ciągu kilku dni.

Nowe plany i inwestycje firmy LUXeXceL, drukującej soczewki

Nowe plany i inwestycje firmy LUXeXceL, drukującej soczewki1

Oprócz nowego systemu cyfrowego i wysokiej jakości materiału, firma wdraża aktualnie platformę internetową, aby klienci mogli sprawnie przesyłać pliki CAD z projektami. Widać, że firma mocno się rozwija i inwestuje w swój rozwój, może niedługo trafi na listę najbardziej dochodowych firm związanych z drukiem 3D.

W ramach tematu gałek ocznych warto przypomnieć firmę Fripp Design, która opracowała sposób na drukowanie 3D protetycznych oczu, które mogą być wytwarzane znacznie szybciej niż współczesny sposób ręczny.  Firma jest w stanie drukować ok. 150 gałek ocznych w ciągu godziny.

Źródło: www.luxexcel.com

Powrót na górę