Zortrax M200 najbardziej niezawodną drukarką 3D według społeczności 3D Hubs!

Zortrax M200 najbardziej niezawodną drukarką 3D według społeczności 3D Hubs!

3D Hubs to jeden z najpopularniejszych serwisów opiniotwórczych na temat drukarek 3D. Opinie na stronie są o tyle wiarygodne, że wystawiają je sami użytkownicy tych urządzeń.

Serwis zgromadził obecnie ponad 2 200 opinii na temat 235 drukarek 3D pochodzące od właścicieli tych urządzeń i podsumował to w jednym przewodniku po druku 3D (3D Printer Guide).

Najbardziej niezawodna drukarka 3D:

Polska firma Zortrax ze swoją drukarką Zortrax M200 dostała tytuł najłatwiejszej w obsłudze i gotowej do pracy drukarki 3D zaraz po wyjęciu z pudełka. Zdaniem użytkowników serwisu, urządzenie Zortrax charakteryzuje się niezawodnością wydruku, niską awaryjnością i obsługą klienta stojącą na bardzo wysokim poziomie.

Podstawowe kryteria, które były brane pod uwagę przy ocenie drukarek 3D to jakość wydruku, niezawodność, wskaźnik awaryjności, poziom obsługi klienta, koszty użytkowania, działanie oprogramowania oraz stosunek jakości do ceny.

Zortrax M200 - Polska drukarka 3D na Kickstarterze - 5
zortrax.pl

Statystyki:

Z przeprowadzonych badań przez Zortax wynika, że ponad 96% posiadaczy M200 poleca tą drukarkę innym, a około 80% z nich deklaruje zakup kolejnej generacji urządzenia, gdy tylko pojawi się ono na rynku.


Specyfikacja techniczna Zortrax M200 :

  • wielkość przestrzeni roboczej : 205 x 205 x 190 mm
  • średnica dyszy: 0,4 mm
  • ustawienie rozdzielczości warstwy: 100, 150, 200, 300 mikronów
  • materiał : 1.75 mm ABS, PC-ABS i Nylon
  • czytnik kart SD
  • 3 prędkości drukowania
  • obsługuje Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i 8, maszyny wirtualne
  • waga : 16kg

Więcej na jej temat, znajdziecie tutaj

Zortrax M200 - Polska drukarka 3D na Kickstarterze - 1
zortrax.pl

Sklep z drukarkami 3D:

W październiku 2014 roku odbyło się otwarcie pierwszego w Polsce salonu z drukarkami Zortrax. Na siedzibę pierwszego Zortrax Store wybrany został Kraków.

Zortrax Store – sklep z drukarkami 3D w Krakowie otwarty
Nowości w firmie:

Zortrax wprowadza nowe materiały do druku 3D – przepuszczający światło Z-GLASS® oraz bardzo dobrze oddający właściwości gotowych produktów Z-HIPS®.

Filament Z-GLASS – materiał przeznaczony do drukowania modeli przepuszczających światło, charakteryzujący się wysoką rozciągliwością i elastycznością oraz niewielkim skurczem, co pozwala także na tworzenie eleganckich, błyszczących wykończeń modeli.

Zortrax M200 najbardziej niezawodną drukarką 3D według społeczności 3D Hubs!

Filament Z-HIPS – materiał bardzo dobrze nadający się do tworzenia funkcjonalnych prototypów, a części drukowane z jego wykorzystaniem są wytrzymałe mechanicznie i doskonale oddają właściwości gotowego produktu. Z-HIPS jest elastyczny oraz odporny na uderzenia, a także dobrze sprawdza się przy tworzeniu dużych modeli.

Zortrax M200 najbardziej niezawodną drukarką 3D według społeczności 3D Hubs!6

Zortrax M200 najbardziej niezawodną drukarką 3D według społeczności 3D Hubs!3

 

Plany na przyszłość:

Firma twierdzi, że Z-GLASS i Z-HIPS to początek nowości w ofercie Zortraxa. Inżynierowie firmy pracują nad kolejnymi filamentami, które niebawem pojawią się w sprzedaży, a także nad nowymi drukarkami. Pierwsze urządzenie ma pojawić się na rynku już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zortrax M200 najbardziej niezawodną drukarką 3D według społeczności 3D Hubs!1

Powrót na górę