Tanie drukowanie z metalu – nowy projekt na Kickstarterze

Tanie drukowanie z metalu – nowy projekt na Kickstarterze

Na Kickstarterze pojawiła się drukarka 3D, która potrafi wydrukować precyzyjne elementy z metalu.

Aurora Labs z Australii zaprezentował drukarkę 3D S1, która drukuje w rozdzielczości 50 mikronów – czyli mniej więcej tyle ile wynosi połowa ludzkiego włosa. Cena drukarki 3D to 4 000 dolarów i zwracając uwagę na fakt, że to urządzenie drukuje bardzo precyzyjne elementy z metalu to cena jest naprawdę przystępna.

Tanie drukowanie z metalu - nowy projekt na Kickstarterze2

Drukarka S1 pracuje w technologii SLS, posiada 2 podajniki proszku i pole robocze o wymiarach: 150mm x 150mm x 250mm. Obecnie  urządzenie jest w stanie drukować ze stali nierdzewnej i stopów na bazie niklu. Oprócz wspomnianego urządzenia S1, producenci mają jeszcze drukarkę S2 posiadającą 3 podajniki proszku i drukarkę S2+ z powiększonym polem roboczym 180mm x 180mm x 500mm.

Proces drukowania polega na selektywnym podgrzaniu proszku metalu do temperatury około 1600 stopni Celsjusza, w której materiał się topi i powstaje jednolita struktura. Drukarka tworzy kolejno warstwy spieczonego proszku w celu uzyskania całego produktu.

Tanie drukowanie z metalu - nowy projekt na Kickstarterze3

„Niedrogie drukowanie metalu 3D oznacza, że ​​jesteśmy na krawędzi rewolucji produkcyjnej. Lista tego, co możemy zrobić jest dosłownie nieskończona, od części samochodowych do narzędzi do silników rakietowych”, powiedział dyrektor zarządzający David Aurora Budge.

Aby skonstruować drukarkę S1, Budge zaangażował zespół ekspertów z różnych dziedzin, takich jak Inżynieria Materiałowa, Inżynieria Oprogramowania, Automatyka, Robotyka, Matematyka, Inżynieria Powierzchni i Fizyka.

Tanie drukowanie z metalu - nowy projekt na Kickstarterze

Ta drukarka umożliwia drukowanie narzędzi oraz elementów do samochodów. Ciekawe jak urządzenie zostanie odebrane przez klientów i czy to przypadkiem nie jest początek przełomu warsztatów samochodowych.

 
Źródło: Kickstarter

 

Powrót na górę