Włoska biurkowa drukarka 3D iNventOne

Włoska biurkowa drukarka 3D iNventOne

Włoski startup „Maker Dreams” wprowadza swoją pierwszą drukarkę 3D o nazwie iNventOne, jest szybka i tania, a przy tym nieźle wygląda.Włoska drukarka 3D iNventOne

INventOne posiada zamkniętą przestrzeń roboczą o wymiarach 280 x 210 x 200 mm, zaprojektowaną tak, aby uniknąć deformacji spowodowanych skurczem materiału. Rama zrobiona jest z aluminiowych wytłaczanych profili zamkniętych w gustownej obudowie z paneli aluminiowych.

Włoska drukarka 3D iNventOne-2

Głowica z ekstruderem porusza się w osiach X i Y na prowadnicach liniowych w systemie CoreXY napędzanych dwoma silnikami NEMA 17.

Włoska drukarka 3D iNventOne-3
System CoreXY

Bracia Luca i Federico Faggiotto rozpoczęli projekt w 2013 roku. Luca jest absolwentem Uniwersytetu Architektury, a Federico projektantem. Entuzjazm braci do technologii druku 3D i doświadczenie przyczyniły się do stworzenia ich pierwszej drukarki 3D.

Przy projektowaniu iNventOne postawiono na bezpieczeństwo, jak mówi Luca. Dostać się do środka urządzenia można tylko przez umiejscowioną z przodu klapę na zawiasach, w ten sposób nie ma bezpośredniego dostępu do części ruchomych i gorącego hot-endu. INventOne posiada znak CE na rynek europejski.

Włoska drukarka 3D iNventOne-4

Bracie obecnie pracują nad rozwojem oprogramowania. W ciągu kilku tygodni iNventOne rozpocznie kampanię na Indiegogo. Pierwsi zamawiający dostaną drukarkę w promocyjnej cenie 725 euro.

Dane techniczne:

  • Obszar roboczy: 280 x 210 x 200  mm
  • Rozdzielczość: 100 mikronów
  • Filament: 1.75mm
  • Średnica dyszy: 0,3 mm
  • Waga: 18,5 kg
  • Oprogramowanie: Cura 14.1, Printrun
  • Zasilanie: 12 V DC

Źródło: www.makerdreams.net

Powrót na górę