Google i LEGO tworzą aplikację do modelowania 3D w przeglądarce

Google i LEGO tworzą aplikację do modelowania 3D w przeglądarce

Dzięki współpracy dobrze znanego duńskiego producenta zabawek Lego i giganta Google, powstała aplikacja, która pozwala użytkownikom budować modele 3D z wirtualnych klocków Lego.

Google i LEGO tworzą aplikację do modelowania 3D w przeglądarce-1

Aplikacja internetowa „buduj z chrome” pozwala użytkownikom na tworzenie wirtualnych struktur przy użyciu dowolnego kształtu i koloru z dostępnego katalogu LEGO. Interfejs aplikacji jest bardzo prosty w użyciu, zarówno myszką jak i z użyciem skrótów klawiszowych. Nie należy oczekiwać dużej różnorodności budowli, ponieważ dostępnych jest tylko 14 podstawowych klocków i 7 dodatków takich jak drzwi i okna. Strona może być dobrym wprowadzeniem do modelowania 3D.

Gdy budowla jest już gotowa, można ją zapisać i udostępnić innym użytkownikom korzystając z usługi Google+.
Strona jest zoptymalizowana dla urządzeń przenośnych i może pracować z ekranem dotykowym w telefonie lub tablecie z Chrome dla Androida ze wsparciem WebGL na urządzeniach z dobrymi możliwościami graficznymi.

Witryna zawiera też „Akademię Budowy”, czyli serię krótkich tutoriali, dzięki czemu można trenować i stać się mistrzem budowania. Zaczynając od podstaw, trzeba będzie zmierzyć się z szeregiem wyzwań budowlanych w różnych miejscach. Po drodze gracze będą mogli odblokowywać nowe klocki i kolory.

Warto spróbować swoich sił w układaniu wirtualnych klocków i stworzyć swoje unikalne budowle .

Powrót na górę